Starazolin HydroBalance, krople do oczu, 10 ml
16.79 zł

Starazolin HydroBalance, krople do oczu, 10 ml

Starazolin HydroBalance, krople do oczu, 10 ml
Ostatnia cena produktu
16.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Krople oczne wykazują skuteczne i długotrwałe działanie nawilżające.

Skład

Wodny roztwór kropli do oczu zawiera: hialuronian sodu, chlorek sodu, ortofosforan sodu oraz nadboran sodu stabilizowany kwasem fosfoniowym.

Nie zawiera konserwantów.

Działanie

Przynoszą szybką ulgę przy odczuwaniu suchości, podrażnienia, zmęczenia oczu oraz uczucia piasku pod powiekami.

Wskazania

Preparat szczególnie wskazany w przypadku:

  • narażenia wzroku na działanie drażniących czynników środowiskowych takich jak: kurz, dym, promieniowanie UV, ciepło (centralne ogrzewanie, sauna), klimatyzacja, wiatr, kosmetyki, chlorowana woda.
  • obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku m.in. długotrwała praca przed ekranem monitoru, prowadzenie samochodu itp.
  • zbyt małej ilości łez lub zmiany ich składu m.in. u osób mających zespół suchego oka oraz uosób powyżej 40 roku życia
  • osób noszących soczewki kontaktowe.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Preparat do samodzielnego stosowania.
Należy umyć ręce przed zastosowaniem preparatu. Krople należy stosować miejscowo do worka spojówkowego. Zwykle podaje się 1 lub 2 krople, od 3 do 5 razy na dobę. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować kropli w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Preparat jest dobrze tolerowany. U niektórych osób może wystąpić zaczerwienienie spojówek, uczucie pieczenia lub przemijające "zamglenie" widzenia.

Uwagi

Krople należy zużyć w ciągu 8 tygodni od pierwszego otwarcia butelki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Starazolin Hydrobalance - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Zespół suchego oka, zmęczenie oczu spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Zwykle podaje się 1 lub 2 krople do każdego oka, od 3 do 5 razy dziennie. Preparat może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe. Uwaga! Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki. Krople należy zużyć w ciągu 8 tygodni od pierwszego otwarcia butelki. W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat jest zwykle dobrze tolerowany. Czasami może wystąpić zaczerwienie spojówek, uczucie pieczenia, przemijające pogorszenie widzenia.