Dukoral, szczepionka przeciw cholerze, 3 ml fiolka + 5,6 g saszetka, 2 dawki
Dukoral, szczepionka przeciw cholerze, 3 ml fiolka + 5,6 g saszetka, 2 dawki
0.00 zł

Dukoral, szczepionka przeciw cholerze, 3 ml fiolka + 5,6 g saszetka, 2 dawki

Dukoral, szczepionka przeciw cholerze, 3 ml fiolka + 5,6 g saszetka, 2 dawki
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Dukoral - Cholera vaccine - zastosowanie i działanie

Skład:

inaktywowane szczepy Vibrio Cholerae podjednostka rekombinantu toksyny B cholery (rCTB)

Postać:

koncentrat do sprządzania roztworu doustnego

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Działanie:

szczepionka przeciw cholerze

Wskazania:

Szczepionka wskazana w celu uzyskania aktywnej odporności na chorobę wywołaną przez Vibrio cholerae serogrupa O1 u dzieci w wieku powyżej 2 lat i dorosłych, którzy zamierzają przebywać na terenach endemicznych lub epidemicznych.

Dawkowanie:

Doustnie, według zaleceń lekarza. Przed podaniem szczepionkę w postaci zawiesiny należy wymieszać z roztworem wodorowęglanu sodu. Wodorowęglan sodu jest dostarczany w postaci granulatu musującego, który należy rozpuścić w szklance zimnej wody (około 150 ml). Następnie należy wymieszać szczepionkę w postaci zawiesiny z roztworem wodorowęglanu sodu i wypić w ciągu 2 godzin. Przez godzinę przed podaniem szczepionki oraz przez godzinę po podaniu szczepionki należy powstrzymać się od jedzeni i picia. Należy unikać podawania innych doustnych leków przez godzinę przed podaniem i godzinę po podaniu szczepionki.   Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim.   Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Dukoral nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej to zaburzenia żołądkowo-jelitowe obejmujące: bóle brzucha, biegunkę, luźne stolce, nudności i wymioty. Niezbyt często: ból głowy, gazy w żołądku lub brzuchu, dyskomfort w okolicy brzucha. Rzadko: brak apetytu lub słaby apetyt, zawroty głowy, objawy dotyczące układu oddechowego (w tym zapalenie błony śluzowej nosa i kaszel), wymioty, nudności, gorączka, złe samopoczucie. Bardzo rzadko: odwodnienie, senność, bezsenność, omdlenia, pogorszone czucie smaku, ból gardła, niestrawność, pocenie się, wysypka, ból stawów, zmęczenie, dreszcze. Ponadto stany zapalane żołądka i/lub jelit, zapalenie węzłów chłonnych, parestezje, nadciśnienie, duszność, zwiększone wytwarzanie plwociny, objawy grypopodobne, astenia, dreszcze.   Preparat stosowany zgodnie z zalecaniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne, na jakąkolwiek substancję pomocniczą lub formaldehyd, ostre zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ostrą chorobę przebiegającą z gorączką.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie szczepionki w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne, po dokonaniu wnikliwej oceny korzyści w stosunku do ryzyka.
Cechy produktu
PRODUCENT