• Icon
Sindronat, 400 mg, kapsułki twarde, 120 szt
Sindronat, 400 mg, kapsułki twarde, 120 szt
3.20 zł 361.21 zł
361.21 zł
3.20 zł

Sindronat, 400 mg, kapsułki twarde, 120 szt

  • Icon
Sindronat, 400 mg, kapsułki twarde, 120 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
3.20 zł 361.21 zł
361.21 zł
3.20 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Sindronat - Dinatrii clodronas - zastosowanie i działanie

Skład:

klodronian disodowy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Onkologia kliniczna

Działanie:

hamuje działanie osteoklastów hamuje resorpcję kości zwiększa wytrzymałość szkieletu hamuje rozpad kości

Wskazania:

Osteolityczne przerzuty nowotworów do kości z towarzyszącym wzrostem stężenia jonów wapnia we krwi i bólami. Hiperkalcemia (podwyższony poziom stężenia wapnia we krwi).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Jeśli preparat jest stosowany w jednej dawce dobowej, zaleca się przyjmować lek rano, na czczo, popijając szklanką wody. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez 2 godziny. Jeśli lek przyjmowany jest w 2 dawkach, należy go przyjmować między posiłkami, najlepiej 2 godziny przed lub po posiłku. Uwaga! Leku nie należy przyjmować z mlekiem, pokarmami oraz lekami zawierającymi wapń i inne dwuwartościowe jony, ponieważ zaburzają jego wchłanianie. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej mają charakter przemijający. Na początku leczenia może się pojawić dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunka czy zaparcia. Opisywano pojedyncze przypadki reakcji skórnych: świąd, pokrzywka, zapalenie złuszczające skóry, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności układu oddechowego (skurcz oskrzeli) u pacjentów z astmą aspirynową. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia czynności nerek. Gdy przyjmujesz inne leki zmniejszające stężenie wapnia w surowicy krwi (np. kortykosteroidy, kalcytoninę), niesteroidowe leki przeciwzapalne, antybiotyki aminoglikozydowe, leki zobojętniające kwas żołądkowy, preparaty żelaza. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT