Pascoe Ozovit MP, proszek, 100 g
54.69 zł

Pascoe Ozovit MP, proszek, 100 g

Pascoe Ozovit MP, proszek, 100 g
Ostatnia cena produktu
54.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Swoisty środek oczyszczający.

Skład

100g proszku zawiera 100g nadtlenku magnezu.

Wskazania

Zaparcia i wzdęcia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przyjmować 2 razy dziennie, 1-3 miarek proszku wymieszanego z wodą lub z sokiem, około 1 godz., po posiłku.

W przypadku wystąpienia intensywnej biegunki (licznych wodno-śluzowych stolców z bólami skurczowymi) należy zmniejszyć dawkę proszku, lub odstawić na kilka dni. Następnie ponowić przyjmowanie preparatu od mniejszej dawki.

W sumie, Ozovit MP nie powinien być stosowany bez przerwy dlużej niż przez 1 tydzień.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować przy niewydolności nerek czy niedrożności jelit.

Nie stosować przy stwierdzonej nadwrażliwości na nadtlenek magnezu.

Preparat przeznaczony wyłącznie dla dorosłych, nie stosować u dzieci i mlodzieży.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Mogą zdarzyć się pojedyncze przypadki intensywnych biegunek z bólami jelit i utratą elektrolitów, które powinny ustąpić po zmniejszeniu dawki preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 882 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Pascoe Ozovit MP - zastosowanie i działanie

Skład:

nadtlenek magnezu

Postać:

proszek

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

oczyszczające

Wskazania:

Preparat polecany przy wzdęciach, zaparciach, po antybiotykoterapii, przy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, stanach zapalnych śluzówki żołądka, stanach zapalnych jelita długiego, reakcjach alergicznych takich jak katar sienny, astma oraz jako uzupełnienie diet oczyszczających.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: przyjmować 2 razy dziennie, 1-3 miarek proszku wymieszanego z wodą lub sokiem, około 1 godzinę, po posiłku. W przypadku wystąpienia zbyt intensywnych wypróżnień (licznych, wodno-śluzowych stolców z bólami skurczowymi) należy zmniejszyć dawkę proszku lub odstawić na kilka dni. Wystarczająca kuracja Ozovitem MP - jest kuracją 1 tygodniową.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nadtlenek magnezu, zaburzenia czynności nerek, niedrożność jelit.   Gdy przyjmujesz preparaty żelaza, fluoru, tetracyklin, izoniazyd, choloropromazynę, glikozydy nasercowe. Ze względu na możliwość osłabionego wchłaniania należy zachować 1-2 godzinny odstęp czasu pomiędzy przyjęciem wyżej wymienionych preparatów i Pascoe Ozovit MP.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus