Prevalin, aerozol, 20 ml
27.69 zł

Prevalin, aerozol, 20 ml

Prevalin, aerozol, 20 ml
Ostatnia cena produktu
27.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat może być sotsowany jako naturalna ochrona przed wystąpieniem alergicznego zapalnia błony śluzowej nosa oraz dodatkowo w trakcie i po leczniu objawów alergii.

Skład

Bentoniy, guma ksantanowa, olej sezamowy, olejek miętowy, woda, substancje stabilizujące.

Działanie

Po naniesieniu na błonę śluzową nosa preparat powraca do swojej pierwotnej konsystencji żelu tworząc nieprzepuszczalną dla alergenów barierę. Zalecane jest stosowanie preparatu przed kontaktem z alergenem.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Stosować 2-3 razy dziennie (4 do 6 godzin ochrony po zastosowaniu), od 1 do 2 podań do każdego otworu nosowego.

Uwagi

  • nie odnotowana działań niepożądanych stosowania preparatu Prevalin,
  • nie powoduej senności, może być stosowany u dorosłych i dzieci od 12 roku życia,
  • nie odnotowana interakcji z innymi preparatami oraz lekami stosowanymi w leczniu alergii,
  • w trakcie pierwszej godziny po podaniu możliwe jest lekkie uczucie zatkania nosa,
  • przy dużej wrażliwości błony śluzowej nosa, przy pierwszym użyciu możliwe jest odczuwanie lekkiego podrażnienia, które szybko zanika.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Prevalin - zastosowanie i działanie

Skład:

bentonit guma ksantanowa olej sezamowy olejek miętowy woda

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Alergologia

Działanie :

tworzy warstwę ochronną przed alergenami

Wskazania:

Zapobieganie objawom kataru siennego i alergicznego nieżytu nosa. Preparat polecany przed kontaktem z alergenami, ponieważ uniemożliwia im dotarcie do śluzówki nosa dzięki czemu redukuje objawy alergii nosa takie jak kichanie lub zatkany nos, swędzenie lub wyciek z nosa. Jeśli alergia już wystąpiła, Prevalin może być używany jako wsparcie środków farmaceutycznych, aby zapobiec kolejnym narażeniom na alergeny, które mogą powodować podrażnienia.

Dawkowanie:

Donosowo. Do każdego otworu nosowego 1-2 aplikacje, 2-3 razy dziennie. Przed zastosowaniem należy oczyścić nos.   Preparat Prevalin przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.   Preparat Prevalin Kids przeznaczony dla dzieci od 6 do 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W czasie pierwszej godziny po użyciu może wystąpić lekkie uczucie zatkania nosa (jest tymczasowe oraz zanika w trakcie stosowania preparatu). Uczucie lekkiego podrażnienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.