Fix brzoza, (Herba-Lux), 1,5 g, 30 szt
3.99 zł

Fix brzoza, (Herba-Lux), 1,5 g, 30 szt

Fix brzoza, (Herba-Lux), 1,5 g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Zioła do zaparzania w torebkach.

 

Skład

Liść brzozy.

Dawkowanie

2 saszetki liścia brzozy zalać 1/2 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 1/2 szklanki naparu 2 razy dziennie. Stosować zawsze świeżo przygotowany napar.

Wskazania

Wspomagająco jako środek moczopędny w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych. Pomocniczo w drobnych złogach tzw. piasku nerkowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pyłek brzozy lub liście brzozy. Nie stosować wymuszonej diurezy w przypadku niedrożności dróg moczowych oraz obrzęków spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo jelitowe oraz reakcje alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Brzoza brodawkowata, Brzoza omszona - Betula pendula, Betula pubescens - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść brzozy (Betulae folium) kora brzozy (Betulae cortex) pączki brzozy (Betulae gemmae) sok brzozowy świeży, bzowina (Betulae recens succus)

Działanie lecznicze:

wzmacniające odtruwające moczopędne napotne pobudza przemianę materii odkażające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Brzoza brodawkowata, Brzoza omszona / Betula pendula, Betula pubescens Encyklopedia ziół - Brzoza brodawkowata, Brzoza omszona / Betula pendula, Betula pubescens Encyklopedia ziół - Brzoza brodawkowata, Brzoza omszona / Betula pendula, Betula pubescens

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Liście wykorzystywane są w leczeniu przewlekłych schorzeń dróg moczowych, infekcjach dróg moczowych, schorzeń nerek (kamica nerkowa, skaza moczanowa), obrzęków, zaburzeń oddawania moczu, a także choroby gośćcowej. Wspomagająco w leczeniu bólu reumatycznego oraz chorób skóry związanych z wadliwą przemianą materii (trądzik młodzieńczy, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca). Często łączy się ją z innymi ziołami, takim jak wilżyna ciernista, pokrzywa, wiązówka błotna. Sok brzozowy jako środek wzmacniający, odtruwający. Polecany szczególnie rekonwalescentom i osobom w wieku podeszłym. Zewnętrznie: Liście w schorzeniach skóry: zaczerwienienia, nadwrażliwość skóry, wysychanie i łuszczenie się naskórka, choroby owłosionej skóry głowy. Sok z brzozy może być przydatny w walce z piegami, zapobiega przetłuszczaniu się włosów.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadrważliwość na pyłek brzozy lub liście brzozy, niedrożność dróg moczowych, obrzęki spowodowane niewydolnością nerek i/lub serca.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą pojawić się nudności, reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka). W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

Podczas stosowania preparatów zwierających brzozę zaleca się wypijanie dużej ilości płynów. Jeśli objawy nie ustąpią lub będzie im towarzyszyć gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie zaleca się podawania dzieciom, ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus