Prevalin Kids, aerozol, 20 ml
27.69 zł

Prevalin Kids, aerozol, 20 ml

Prevalin Kids, aerozol, 20 ml
Ostatnia cena produktu
27.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat może być stosowany jako naturalna ochrona przed występowaniem alergicznego zapalenie błony śluzowej nosa oraz dodatkowo w trakcie i po leczeniu objawów alergii.

Skład

Bentonit, guma ksantanowa, olej sezamowy, olejek miętowy, woda, substancje stabilizujące.

Działanie

Po naniesieniu na błonę śluzową nosa preparat powraca do swojej pierwotnej konsystencji żelu tworząc nieprzepuszczalną dla alergenów barierę. Zalecane jest stosowanie preparatu przed kontaktem z alergenem.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Stosować 2-3 razy dziennie (4 do 6 godzin ochrony po zastosowaniu), od 1 do 2 podań do każdego otworu nosowego. Zalecany dla dzieci od 6 do 12 lat.

Uwagi

  • nie powoduje senności,
  • nie odnotowano interakcji z innymi lekami stosowanymi w leczeniu alergii,
  • w czasie pierwszej godziny po użyciu może wystąpić lekkie uczucie zatkania nosa, jest tymczasowe oraz zanika w trakcie stosowania preparatu,
  • przy dużej wrażliwości błony śluzowej nosa, przy pierwszym użyciu możliwe jest odczuwanie lekkiego podrażnienia, które szybko zanika.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Prevalin Kids - zastosowanie i działanie

Skład:

bentonit guma ksantanowa olej sezamowy olejek miętowy

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

tworzy warstwę ochronną przed alergenami

Wskazania:

Zapobieganie objawom kataru siennego i alergicznego nieżytu nosa. Preparat polecany przed kontaktem z alergenami, ponieważ uniemożliwia im dotarcie do śluzówki nosa dzięki czemu redukuje objawy alergii nosa takie jak kichanie lub zatkany nos, swędzenie lub wyciek z nosa. Jeśli alergia już wystąpiła, Prevalin Kids może być stosowany jako środek pomocniczy przy leczeniu, aby przy kolejnym narażeniu na kontakt z alergenem zapobiec nasilaniu się objawów.

Dawkowanie:

Donosowo. Stosować 2-3 razy dziennie, od 1 do 2 podań do każdego otworu nosowego.   Preparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.   Uwaga! Jeżeli wymagane jest stosowanie jednocześnie innego aerozolu do nosa, Prevalin Kids należy podawać po użyciu innego aerozolu do nosa, aby nie zakłócić tworzenia bariery ochronnej.   W trakcie pierwszej godziny po użyciu możliwe jest uczucie lekkiego zatkania nosa. Jest ono tymczasowe, i stopniowo będzie się zmniejszać aż zniknie zupełnie w trakcie dalszego stosowania.   Preparat Prevalin Kids należy zużyć w ciągu 90 dni od otwarcia.

Możliwe skutki uboczne:

Przy dużej wrażliwości błony śluzowej nosa, przy pierwszym użyciu możliwe jest odczuwanie lekkiego podrażnienia, które szybko zanika. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek innego silnego uczucia dyskomfortu po podaniu należy przerwać stosowanie wyrobu medycznego lub skonsultować się z lekarzem.