Liść senesu, zioło pojedyncze, (Herbapol Kraków), 50 g
4.59 zł

Liść senesu, zioło pojedyncze, (Herbapol Kraków), 50 g

Liść senesu, zioło pojedyncze, (Herbapol Kraków), 50 g
Ostatnia cena produktu
4.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Liść senesu.

Skład

100 g produktu zawiera: liść senesu - 100 g.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: załączoną łyżeczką odmierzyć 4 ml surowca (1 g), zalać 1 szklanką (ok. 200 ml) wrzącej wody, odstawić na 10 minut, przecedzić. Wypić przygotowany ciepły napar przed snem. Efekt przeczyszczający powinien wystąpić po około 8 godzinach tzn. rano po przebudzeniu.

Nie stosować dłużej niż 7-10 dni bez porady lekarskiej.

Działanie

Przeczyszczające.

Wskazania

Do krótkotrwałego stosowania w zaparciach występujących okresowo jako środek przeczyszczający.

Przeciwwskazania

Stany zapalne wyrostka robaczkowego, niewydolność nerek, krwawienia miesiączkowe, bóle brzucha o nieznanej etiologii, niedrożności jelit, schorzenia zapalne jelit (np. choroba Crohna, owrzodzenia jelit), odwodnienie organizmu i utrata elektrolitów. Nadwrażliwość na surowiec.

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania naparu z liści senesu z glikozydami nasercowymi i z lekami prazeciwarytmicznymi bez porady lekarskiej
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach może wystąpić kurczowe dolegliwości żółądkowo-jelitowe. W takich przypadkach konieczne jest obniżenie dawki. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka). może również dojść do zmiany zabarwienia moczu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią bez porady lekarskiej.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus