Kwiat kocanki, zioło pojedyncze, (Herbapol Kraków), 20 g
4.59 zł

Kwiat kocanki, zioło pojedyncze, (Herbapol Kraków), 20 g

Kwiat kocanki, zioło pojedyncze, (Herbapol Kraków), 20 g
Ostatnia cena produktu
4.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kwiatostan kocanek - herbatka ziołowa.

Skład

Kwiatostan kocanek (Helichrysi inflorescentia) - 100%

Dawkowanie

1 łyżeczkę kwiatostanów kocanek (ok. 0,4 g) zalać 1 szklanką(ok. 200 ml) wody, ogrzewać powoli pod przykryciem, a następnie gotować nie dłużej niż 5 min., ostudzić oraz przecedzić. Pić po 1 szklance odwaru 1-2 razy dziennie.

Działanie

Herbatka ziołowa z kwiatostanu kocanek to doskonały napój o łagodnym smaku i aromacie polecany do spożycia na gorąco. Stanowi naturalne bogactwo wzmacniające organizm. Kwiat kocanki korzystnie wpływa na pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Dodatkowo wspomaga odporność organizmu.

Przeciwwskazania

Niedrożność dróg żółciowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia
  • Przechowywać w suchym miejscu

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 880 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Kocanki piaskowe - Helichrysum arenarium - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiatostan kocanek (Helichrysi inflorescentia)

Działanie lecznicze:

rozkurcza mięśnie gładkie żółciopędne żółciotwórcze pobudza wydzielanie soków trawiennych

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Kocanki piaskowe / Helichrysum arenarium Encyklopedia ziół - Kocanki piaskowe / Helichrysum arenarium

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Zaburzenia funkcji wątroby (stany skurczowe i zapalne przewodów żółciowych, pęcherzyka żółciowego), zaburzenia trawienia. Pomocniczo w kamicy żółciowej i/lub po operacji dróg żółciowych. Wspomagająco w bezsoczności żołądkowej. Związki czynne kocanek zmniejszają napięcie mięśni gładkich jelit, dróg żółciowych. Ponadto wspomagają czynność żółciotwórczą wątroby oraz działając przeciwskurczowo, ułatwiają przepływ żółci oraz pobudzają trawienie.

Przeciwwskazania:

Gdy masz niedrożność dróg żółciowych.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

Ostrzeżenia:

W kamicy żółciowej stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Stosować po konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus