Nicorette Freshmint Gum, 4 mg (import równoległy) Forf, 105 szt
73.49 zł

Nicorette Freshmint Gum, 4 mg (import równoległy) Forf, 105 szt

Nicorette Freshmint Gum, 4 mg (import równoległy) Forf, 105 szt
Ostatnia cena produktu
73.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Guma do żucia lecznicza Nicorette FreshMint Gum.

Skład

Substancją czynną jest 20 mg nikotyny z kationitem, co odpowiada 4 mg nikotyny.
W skład wchodzą: podłoże gumy do żucia, ksylitol, żółcień chinolinowa, sodu węglan bezwodny, acesulfam potasu, magnezu tlenek, olejek miętowy, lewomentol, w skład otoczki wchodzą: ksylitol, olejek miętowy, guma arabska, tytanu dwutlenek, żółcień chinolinowa, wosk Carnauba.

Guma nie zawiera cukru (sacharozy) ani składników pochodzenia zwierzęcego.

Dawkowanie

Dzieci i młodzież:
Bez zaleceń lekarza nie należy stosować gumy do żucia Nicorette FreshMint Gum u osób poniżej 18 lat.
Dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta od nikotyny. Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę. Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 2 mg. Osoby palące o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4 mg. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę.

Zaprzestanie palenia:
Lecznicza guma ułatwia rzucenie palenia osobom zdecydowanym na wyjście z nałogu. Gumę należy stosować przynajmniej przez 3 miesiące. Następnie należy rozpocząć stopniowe odstawianie gumy. Leczenie powinno zostać zakończone, gdy dawka zostanie zmniejszona do 1-2 gum na dobę.

Gumę należy żuć, gdy odczuwa się potrzebę zapalenia papierosa. Gumę należy żuć wolno, robiąc regularne przerwy.

Działanie

Lecznicza guma do żucia Nicorette FreshMint Gum ułatwia rzucenie palenia osobom zdecydowanym na wyjście z nałogu, pomaga osobom palącym w czasowym powstrzymaniu się od palenia, ułatwia ograniczenie palenia osobom nie chcącym lub nie będącym w stanie rzucić nałogu.

Wskazania

Lecznicza guma do żucia Nicorette FreshMint Gum wskazana jest w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.
 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować gumy Nicorette FreshMint jeśli:
stwierdzono nadwrażliwość na nikotynę lub inne składniki gumy do życia Nicorette FreshMint Gum.

Działania niepożądane

Lecznicza guma do żucia może powodować działania niepożądane podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu.
Bardzo często bóle głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności.
Częste: zawroty głowy, wymioty.
Nieczęste: palpitacje (kołatanie serca), rumień, pokrzywka.
Rzadkie: Reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy.
Bardzo rzadkie: Przejściowe migotanie przedsionków, ból jamy ustnej  gardła, ból mięśni żuchwy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicorette (guma do żucia) - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

guma do żucia

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zwalczanie nałogu palenia

Wskazania:

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Dawkowanie:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: należy przyjąć 1 kostkę gumy, gdy poczuje się chęć zapalenia papierosa. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia: osoby słabo uzależnione - guma 2 mg, osoby bardzo uzależnione (powyżej 20 papierosów na dobę) lub osoby, które nie zaprzestały palenia tytoniu po zastosowaniu gumy w dawce 2 mg - guma 4 mg, zwykle stosuje się 8-12 gum na dobę. Dobowa dawka preparatu nie może przekroczyć 24 gum. Należy przyjmować stałą ilość gum przez 3 miesiące, a następnie stopniowo zmniejszać o 1 kostkę gumy dziennie w pierwszym tygodniu i o kolejną w następnym. Kurację należy przerwać, kiedy dawka zmaleje do 1 lub 2 gum na dobę. Nie należy stosować gumy dłużej niż 12 miesięcy, jednak niektórzy ekspalacze tytoniu wymagają dłuższego okresu leczenia. Gumę należy żuć dokładnie i powoli przez 30 minut, zwalniając gdy smak się wzmocni i przyspieszając z powrotem gdy smak zaniknie.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła. Często: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty), przekrwienie błon śluzowych nosa. Niezbyt często: kołatanie serca. Nadużywanie nikotyny zarówno podczas terapii zastępczej i/lub palenia papierosów może spowodować wystąpienie objawów przedawkowania. Objawy przedawkowania są takie same jak po ostrym zatruciu nikotyną i obejmują: nudności, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i uogólnione drgawki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie choroby serca, niekontrolowane nadciśnienie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, przewlekłą chorobę gardła i skurcz oskrzeli, nadczynność tarczycy, guz nadnerczy, cukrzycę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę, nawet w niewielkich dawkach. Aby zmniejszyć narażenie dziecka, produkt należy stosować produkt bezpośrednio po karmieniu piersią.