Olejek eukaliptusowy, (Etja), 20 ml
Olejek eukaliptusowy, (Etja), 20 ml
0.00 zł

Olejek eukaliptusowy, (Etja), 20 ml

Olejek eukaliptusowy, (Etja), 20 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Naturalny olejek eteryczny otrzymuje się z odmiany Eukaliptus globulus. Jest on produktem destylacji liści i gałązek drzewa. Bezbarwna olejek o orzeźwiającym, palącym, a potem chłodzącym smaku oraz specyficznym zapachu. Olejek posiada w swym składzie około 70-80% eukaliptolu.

Skład według INCI

Olejek eteryczny eukaliptusowy. Zawiera limonene, linalool, geraniol.

Właściwości

 • Orzeźwia umysł.
 • Na wszelkie problemy z oddychaniem, katarem, gdyż zmienia przekrwienie.
 • Skutecznie odkaża pomieszczenia.
 • Dobry na ukąszenia owadów (łagodzi swędzenia), oparzenie, rany i pęcherze.
 • Odstrasza owady.
 • Rozkurcza oskrzela, upłynnia zalegająca wydzielinę śluzowa, udrażnia zatoki oboczne nosa i lekko podrażniając śluzówkę wyzwala odruch kaszlowy .
 • Posiada właściwości rozpuszczające m.in. gumę, smołę.
 • Przynosi ulgę chorym na reumatyzm i także reumatyczne zapalenie stawów.
 • Kąpiele z olejkiem eukaliptusowym działają lekko drażniąco wywołując zaczerwienienie skóry, a tym samym uczucie rozgrzania. Następuje pobudzenie krążenia w mięśniach i w skórze, przez co poprawia się natlenienie i odżywienie tkanek, ustępują obrzęki, szybciej eliminowane są toksyny z komórek.
 • Dzięki właściwościom antyseptycznym ogranicza infekcje.
 • Wzmacnia i stymuluje system nerwowy.

Olejki eteryczne są skoncentrowaną esencją ekstraktów pozyskiwanych z drzew, krzewów ich liści, korzeni, kłączy, nasion, owoców, kory i kwiatów z różnych zakątków świata. Olejki znane i używane są od najdawniejszych czasów do pielęgnacji urody i zdrowia wywierając przy tym korzystny wpływ na skórę, samopoczucie fizyczne, umysłowe i emocjonalne.

Aktywne składniki olejków eterycznych stymulują naturalne funkcje skóry, a ich magiczne działanie obejmuje w równym stopniu fizyczną stronę funkcjonowania organizmu człowieka jak i jego wnętrze emocjonalne i duchowe.

Terapia z udziałem olejków jest procesem długofalowym, nie działa natychmiastowo tak jak syntetyczne chemikalia, które łykamy bez zastanowienia gdy coś nas boli. Dlatego jednorazowe i przypadkowe użycie olejków, nalewek i różnego rodzaju produktów ziołowych nie przyniesie nam natychmiastowych widocznych efektów.

Nie żałuj poświecić czasu na kurację olejkami, ziołami, bo powrót do naturalnych źródeł leczniczych, zdrowego stylu życia na przestrzeni czasu pozwoli zachować Ci zdrowie i dobre samopoczucie.

Stosowanie

Masaż: 3-5 kropli olejku eterycznego dodać do 12 kropel olejku nośnikowego, a następnie kolistymi ruchami dłoni masować ciało.
Kąpiel: 5-7 kropli wlać do wanny wypełnionej 1/3 wody o temperaturze 35°C. Należy dokładnie rozprowadzić olejek po powierzchni wody. Czas kąpieli 10-15 minut.

Uwagi

Nie stosuj doustnie. Nie dopuszczaj do kontaktu z oczami. należ ostrożnie stosować u dzieci poniżej 1 roku życia, kobiet w ciąży, osób skłonnych do alergii oraz u osób z astmą. Nie stosuj nie rozcieńczonej kompozycji olejków bezpośrednio na skórę.

Producent

ETJA
Reymonta 25
Elbląg
Cechy produktu
PRODUCENT