Olejek eukaliptusowy, (Etja), 10 ml
5.60 zł

Olejek eukaliptusowy, (Etja), 10 ml

Olejek eukaliptusowy, (Etja), 10 ml
Ostatnia cena produktu
5.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Olejki eteryczne są skoncentrowaną esencją ekstraktów pozyskiwanych z drzew, krzewów ich liści, korzeni, kłączy, nasion, owoców, kory i kwiatów z różnych zakątków świata. Olejki znane i używane są od najdawniejszych czasów do pielegnacji urody i zdrowia wywierając przy tym korzystny wpływ na skórę, samopoczucie fizyczne, umysłowe i emocjonalne. 

Skład według INCI

Naturalny olejek eteryczny otrzymuje się z odmiany Eukaliptus globulus.  Jest on produktem destylacji liści i gałązek drzewa. Bezbarwna olejek o orzeźwiającym, palącym, a potem chłodzącym smaku oraz specyficznym zapachu. Olejek posiada w swym składzie okolo 70-80% eukaliptolu. Istnieje jeszcze olejek eteryczny eukaliptusowy otrzymywany z rośliny o nazwie Eucaliptus citrodora , rosnącej w Brazylii, w Indiach i na Malajach. Olejek citrodora zawiera cytroneal, cytronelol i geraniol. Olejek często wchodzi w skład past do zębów, perfum i gum do zucia.

Właściwości

 • Orzeźwia umysł.
 • Na wszelkie problemy z oddychaniem, katarem, gdyż zmienia przekrwienie.
 • Skutecznie odkaża pomieszczenia.
 • Dobry na ukąszenia owadów (lagodzi swedzenia), oparzenie, rany i pęcherze.
 • Odstrasza owady.
 • Rozkurcza oskrzela, upłynnia zalegająca wydzielinę śluzowa, udrażnia zatoki oboczne nosa i lekko podrażniając śluzówkę wyzwala odruch kaszlowy .
 • Posiada właściwości rozpuszczające m.in. gumę, smołę.
 • Przynosi ulgę chorym na reumatyzm i także reumatyczne zapalenie stawów.
 • Kąpiele z olejkiem eukaliptusowym działają lekko drażniąco wywołując zaczerwienienie skóry, a tym samym uczucie rozgrzania. Następuje pobudzenie krążenia w mieśniach i w skórze, przez co poprawia się natlenienie i odżywienie tkanek, ustępuja obrzęki, szybciej eliminowane są toksyny z komórek.
 • Dzięki właściwościom antyseptycznym ogranicza infekcje.
 • Wzmacnia i stymuluje system nerwowy..

Aktywne składniki olejków eterycznych stymulują naturalne funkcje skóry, a ich magiczne działanie obejmuje w równym stopniu fizyczną stronę funkcjonowania organizmu człowieka jak i jego wnętrze emocjonalne i duchowe.


 

Terapia z udziałem olejków jest procesem długofalowym, nie działa natychmiastowo tak jak syntetyczne chemikalia, które łykamy bez zastanowienia gdy coś nas boli. Dlatego jednorazowe i przypadkowe użycie olejków, nalewek i różnego rodzaju produktów ziołowych nie przyniesie nam natychmiastowych widocznych efektów.


 

Nie żałuj poświecić czasu na kurację olejkami, ziołami, bo powrót do naturalnych źródeł leczniczych, zdrowego stylu życia na przestrzeni czasu pozwoli zachować Ci zdrowie i dobre samopoczucie.


 

Uwagi

Należy unikać kontaktu z oczami/ okolice oczu – w przypadku podrażnienia przemyć kilka razy zimną wodą. Nie stosuj go jeśli cierpisz na wysokie ciśnienie. Używaj zawsze w rozcięczeniu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h