Osteogel, preparat z wapniem i magnezem, zawiesina doustna, 150 ml
16.05 zł

Osteogel, preparat z wapniem i magnezem, zawiesina doustna, 150 ml

Osteogel, preparat z wapniem i magnezem, zawiesina doustna, 150 ml
Ostatnia cena produktu
16.05 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

tuba 150ml: 24,0g jonów wapnia

Wskazania

Zawiesina doustna, preparat wapniowo-magnezowy stosowany przy wszelkich niedoborach wapnia tj. osteoporozie, osteomalacji, w okresie intensywnego wzrostu dzieci i młodzieży, w czasie ciąży i karmienia piersią, oraz w przewlekłych unieruchomieniach i okresie gojenia złamań. Najwyższa jednorazowa dawka jonów wapnia - najniższy dzienny koszt leczenia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Osteogel - Calcii carbonatum, Magnesii carbonatum, Magnesii sulphas - zastosowanie i działanie

Skład:

siarczan magnezu węglan magnezu węglan wapnia

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory wapnia uzupełnia niedobory magnezu

Wskazania:

Niedobór wapnia i magnezu (w okresie intensywnego wzrostu, ciąży, laktacji, osteoporozie, osteomalacji, niedoczynności przytarczyc, tężyczce).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież 1 łyżeczka dziennie w jednej lub kilku dawkach; w dużych niedoborach wapnia 1,5-2 łyżeczki dziennie. Preparat zaleca się przyjmować przed posiłkiem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaparcia, biegunka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na wapń i magnez, choroby nerek, miastenię. Gdy przyjmujesz tetracykliny, bifosfoniany, preparaty żelaza, preparaty fluoru, doustne leki przeciwzakrzepowe, digoksynę, tiazydowe leki moczopędne, werapamil. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.