Dexatussin, syrop, (2 mg / ml), 150 ml
7.35 zł

Dexatussin, syrop, (2 mg / ml), 150 ml

Dexatussin, syrop, (2 mg / ml), 150 ml
Ostatnia cena produktu
7.35 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Skład

5 ml syropu zawiera 10 mg bromowodorku dekstrometorfanu oraz substancje pomocnicze: sorbitol roztwór nie krystalizujący 70%, glicerol 86%, kwas cytrynowy jednowodny, benzoesan sodu, aromat owoców tropikalnych i wodę oczyszczoną.

Wskazania

leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować leku Dexatussin w przypadku:

  • nadwrażliwości na dekstrometorfan lub inny składnik leku,
  • gdy występuje astma oskrzelowa lub inne obturacyjne choroby dróg oddechowych,
  • niewydolności oddechowej,
  • leczenia inhibitorami monoaminooksydazy – MAO i w okresie 14 dni od zakończenia leczenia inhibitorami MAO,
  • ciężkiej niewydolności wątroby,
  • równoczesnego stosowania leków mukolitycznych.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dexatussin - Dextromethorphani hydrobromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

bromowodorek dekstrometorfanu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

przeciwkaszlowe

Wskazania:

Leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat – 30 mg, tj. 15 ml syropu (1 łyżkę stołową) co 6 – 8 godzin. Nie należy podawać więcej niż 120 mg dekstrometorfanu (60 ml syropu) na dobę. Lek w dawkach 10 do 20 mg (5 do 10 ml syropu, czyli 1 do 2 łyżeczek do herbaty) można stosować co 4 godziny. Lek nasila działanie alkoholu. Lek nie zawiera sacharozy - może być stosowany u chorych na cukrzycę. Kaszel jest objawem chorobowym i jeżeli nie ustępuje w ciągu 2 – 4 dni lub nawraca mimo stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza w celu ustalenia przyczyny kaszlu i podjęcia właściwego leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Do najczęściej występujących należą senność, zawroty głowy, nudności, wymioty, zaparcia, bóle brzucha oraz bardzo rzadko uzależnienie psychiczne. Dexatussin zawiera benzoesan sodu, który może powodować reakcje alergiczne. Dexatussin zawiera sorbitol i dlatego nie należy go podawać w przypadku nietolerancji fruktozy. Lek Dexatussin może powodować senność i zawroty głowy, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na dekstrometorfan lub inny składnik leku, astmę oskrzelową (lub inne obturacyjne choroby płuc), schorzenia wątroby. Gdy jednocześnie przyjmujesz (lub niedawno skończyłeś przyjmować) leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), leki mukolityczne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w czasie ciąży należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.