Noell, szampon leczniczy, (20 mg / g), 6 ml, 5 saszetek
12.77 zł

Noell, szampon leczniczy, (20 mg / g), 6 ml, 5 saszetek

Noell, szampon leczniczy, (20 mg / g), 6 ml, 5 saszetek
Ostatnia cena produktu
12.77 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Noell jest lekiem przeciwgrzybiczym z grupy pochodnych imidazolu, przeznaczonym do stosowania miejscowego.

Skład

1g: ketokonazol 20 mg, substancje pomocnicze.

Dawkowanie

  • leczniczo - 2 razy w tygodniu przez okres od 2 do 4 tygodni,
  • profilaktycznie - 1 raz co 2 tygodnie.

Zmoczyć wodą włosy lub skórę, na którą preparat ma być zastosowany. Rozprowadzić odpowiednią ilość szamponu, wcierając i masując do uzyskania piany. Pianę pozostawić na ok 5 min, a następnie spłukać. Włosy mogą być uprzednio umyte zwykłym szamponem. W przypadku długich włosów wystarczające jest zastosowanie szamponu jedynie na skórę głowy.

Działanie

Noell jest lekiem przeciwgrzybiczym z grupy pochodnych imidazolu, przeznaczonym do stosowania miejscowego. Mechanizm działania ketokonazolu polega na hamowaniu syntezy ergosterolu, będącego głównym składnikiem błony komórkowej grzyba. Powoduje to zmianę przepuszczalności błony komórkowej i obumarcie komórki grzyba

Wskazania

  • profilaktyka i leczenie łupieżu owłosionej skóry głowy,
  • łupież pstry,
  • łojotokowe zapalenie skóry.

Przeciwwskazania

Nie stosowac przy nadwrażliwości na ketokonazol i (lub) substancje pomocnicze.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Noell - Ketoconazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketokonazol

Postać:

szampon

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Łupież owłosionej skóry głowy, łupież pstry, łojotokowe zapalenie skóry

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość szamponu nanieść na skórę głowy, wetrzeć i pozostawić na około 5 minut, a następnie spłukać. W łupieżu zwykłym i łojotokowym zapaleniu skóry stosować 2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie. Profilaktycznie raz na tydzień lub na dwa tygodnie. W łupieżu pstrym stosować 1 raz na dobę przez 5 dni. Profilaktycznie przed okresem letnim stosować 1 raz na dobę przez kolejne 3 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Pieczenie, świąd, podrażnienie skóry, przetłuszczanie się, przesuszenie włosów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ketokonazol, inne pochodne imidazolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego piersią niemowlęcia.