Orinoko, przyrząd do usuwania kleszczy
14.19 zł

Orinoko, przyrząd do usuwania kleszczy

Orinoko, przyrząd do usuwania kleszczy
Ostatnia cena produktu
14.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Przyrząd do usuwania kleszczy u ludzi i zwierząt.
Proste i bezbolesne usuwanie kleszczy dzięki przyrządowi w praktycznej formie szczypiec.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zastosować możliwie jak najszybciej po zauważeniu na ciele kleszcza.

  1. Przeznaczonego do usunięcia kleszcza umieścić między szczękami aparatu.
  2. Następnie wykonać obrót w lewo lub w prawo do momentu usunięcia pasożyta ze skóry (około jeden pełny obrót aparatem).
  3. Należy uważać, aby w trakcie obracania aparatem kleszcz się nie wysunął. W razie wysunięcia kleszcza czynność należy powtórzyć.
  4. Po usunięciu kleszcza miejscowo zastosować środek odkażający. Następnie zaleca się zastosowanie środka łagodzącego objawy swędzenia po ukąszeniu owadów.
  5. Końcówkę przyrządu przemyć wodą z mydłem i zdezynfekować.

Uwagi

Nie należy usuwać kleszcza wyrywając go ruchem "do góry", ponieważ może to spowodować rozerwanie posażyta i pozostawienie aparatu gębowego w skórze. Urządzenie nie nadaje się do usuwania bardzo małych kleszczy (o średnicy około 1mm).

Po usunięciu kleszcza zaleca się konsultację z lekarzem. Usuniętego kleszcza można umieścić w pojemniku i podać badaniu na obecność boreliozy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h