Dexatussin Junior, syrop, (1 mg / ml), 120 ml
Dexatussin Junior, syrop, (1 mg / ml), 120 ml
0.00 zł

Dexatussin Junior, syrop, (1 mg / ml), 120 ml

Dexatussin Junior, syrop, (1 mg / ml), 120 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Dexatussin Junior - Dextromethorphani hydrobromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

bromowodorek dekstrometorfanu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie:

przeciwkaszlowe

Wskazania:

Leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Stosować wyłącznie na zalecenie lekarza i w oparciu o indywidualnie zalecane dawkowanie. Bezwzględnie nie stosować u dzieci w pierwszym roku życia. Lek nie zawiera sacharozy i może być stosowany u dzieci chorych na cukrzycę. Kaszel jest objawem chorobowym i jeżeli nie ustępuje w ciągu 2 – 4 dni lub nawraca mimo stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza w celu ustalenia przyczyny kaszlu i podjęcia właściwszego leczenia. Lek nasila działanie alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Do najczęściej występujących należą senność, zawroty głowy, nudności, wymioty, zaparcia, skórne reakcje alergiczne, bóle brzucha oraz bardzo rzadko uzależnienie psychiczne. Ze względu na możliwość wystąpienia senności należy zachować ostrożność podczas wykonywania czynności wymagających pełnej koncentracji i dobrej sprawności (pływanie, jazda na rowerze, obsługiwanie urządzeń mechanicznych).

Poinformuj lekarza:

Gdy Twoje dziecko ma nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, astmę oskrzelową, schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (nie należy podawać syropu przed upływem 14 dni od zaprzestania leczenia tymi lekami), leki mukolityczne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak jednoznacznych wyników badań co do bezpieczeństwa stosowania dekstrometorfanu w okresie ciąży. Dotychczasowa praktyka nie wskazuje jednak, aby dekstrometorfan w zalecanych dawkach działał ujemnie na przebieg ciąży. W związku z tym lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka matki, dlatego nie należy go stosować w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT