Calcium gluconicum, tabletki, 44,7mg Ca 2+, 75 szt
5.84 zł

Calcium gluconicum, tabletki, 44,7mg Ca 2+, 75 szt

Calcium gluconicum, tabletki, 44,7mg Ca 2+, 75 szt
Ostatnia cena produktu
5.84 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Działanie:

Dawkowanie:

Skład:

Skład

Wapnia glukonian jednowodny 500 mg (co odpowiada 44,7 mg jonów wapnia).

Dawkowanie

Dorośli po 3 tabletki 3–4 razy dziennie, dzieci powyżej 4 roku życia oraz młodzież 1–2 tabletki 3 razy dziennie w czasie posiłku.

Wskazania

CALCIUM GLUCONICUM jest lekiem uzupełniającym niedobory wapnia w organizmie. Wapń jest składnikiem tkanki kostnej, nerwowej, mięśni i błon komórkowych. Aktywuje wiele enzymów i ma podstawowe znaczenie w przewodzeniu nerwowym, kurczliwości mięśni, krzepnięciu krwi i działaniu nerek. Wydalanie wapnia odbywa się głównie z kałem. 

Wapń przekracza barierę łożyska, zawarty jest również w mleku matki. W ilości fizjologicznej jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju płodu i noworodka.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calcium gluconicum - Calcii gluconas - zastosowanie i działanie

Skład:

glukonian wapnia

Postać:

granulat tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Alergologia

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w wapń.

Dawkowanie:

Doustnie. 3-4 razy dziennie po 1-2 tabletki podczas posiłków, popijając obficie płynem. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, hiperkalcemia (nadmiar jonów wapnia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, podwyższone stężenie jonów wapnia we krwi i/lub zwiększone wydalanie jonów wapnia z moczem, zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz tetracykliny, związki fluoru, glikozydy naparstnicy, tiazydowe leki moczopędne.