Aleve, 100 mg/g, żel, 50 g
18.69 zł

Aleve, 100 mg/g, żel, 50 g

Aleve, 100 mg/g, żel, 50 g
Ostatnia cena produktu
18.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Aleve ma postać żelu. W jego skład wchodzi substancja czynna - naproksen- w ilości 100 mg/g, należąca do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek stosuje się miejscowo na skórę przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Skład

Substancja czynna: 1 g Aleve zawiera 100 mg naproksenu.
Substancje pomocnicze: chloralu wodzian, lewomentol, etanol 96%, etylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Należy nałożyć lek na skórę w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca, rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Lek należy stosować od 4 do 5 razy na dobę, w kilkugodzinnych odstępach. Maksymalna dawka dobowa 1000 mg.

Działanie

Zmniejszenie bólu i obrzęków oraz powrót sprawności ruchowej. Lek wywołuje na skórze przyjemne uczucie chłodu.

Wskazania

Bóle mięśniowo-stawowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, stany zapalne stawów, stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i wiązadeł stawowych).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Aleve:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik preparatu
  • jeśli u pacjenta występuje uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz kwas acetylosalicylowy
  • jeśli u pacjenta występują zmiany chorobowe skóry, uszkodzenie skóry lub otwarte rany
  • w III trymestrze ciąży

Nie zaleca się stosowania dzieciom i młodzieży.

Działania niepożądane

Rzadko może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które przemija po odstawieniu leku. Zostały również zaobserwowane nieliczne przypadki pęcherzykowej wysypki na skórze o różnym nasileniu.
W przypadku długotrwałego stosowania leku mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane: nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenie).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciążą i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku poradzić się lekarza.
Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aleve (żel) - Naproxenum - zastosowanie i działanie

Skład:

naproksen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle mięśniowo-stawowe. Ból mięśni i stawów po urazach (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania). Stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien, więzadeł mięśni). Stany zapalne stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu nakładać na bolące miejsca (najczęściej pasek żelu około 4 cm) 4-5 razy dziennie, najczęściej w odstępach kilkugodzinnych. Delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe reakcje uczuleniowe.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na naproksen oraz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, skazę krwotoczną, schorzenia wątroby.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.