Koszyczek nagietka, zioło pojed., (H-Lux), 25 g
2.89 zł

Koszyczek nagietka, zioło pojed., (H-Lux), 25 g

Koszyczek nagietka, zioło pojed., (H-Lux), 25 g
Ostatnia cena produktu
2.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła do zaparzania.

Skład

100g/100g koszyczka nagietka.

Dawkowanie

Na skórę lub błony śluzowe w postaci 1-2% naparów, 1 łyżkę surowca 1,5g zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 10 min. Jałową gazę zwilżyć przygotowanym naparem i przykladać na chorą skórę w postaci okładu 2-3 razy dziennie używając każdorazowo świeżo przygotowany napar i gazę. Do płukania jamy ustnej stosować świeżo przygotowany napar.

Wskazania

Napar z surowca stosuje się pomocniczo w stanach zapalnych skóry oraz błon śluzowych jamy ustnej i gradła, także pomocniczo w leczeniu niewielkich uszkodzeń skóry (otarcia, zadrapania).

Przeciwwskazania

Uczulenia na nagietek lub inne rośliny z rodziny Compositae.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić odczyny alergiczne. W takim przypadku należy przerwać stosowanie produktu. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Stosować jedynie świeżo przygotowane napary. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania nagietka do okładów i obmywań brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h