Gasec, 10 mg, kapsułki, 14 szt
16.89 zł

Gasec, 10 mg, kapsułki, 14 szt

Gasec, 10 mg, kapsułki, 14 szt
Ostatnia cena produktu
16.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Gasec hamuje wydzielanie kwasu solnego żołądkowego, zarówno podstawowe, jak i stymulowane, bez względu na czynnik pobudzający. Wynik działania jest zależny od dawki leku.

Skład

(1 kapsułka):
Substancje czynną: omeprazol 10 mg,
substancje pomocnicze: sacharoza ziarenka, hypromeloza, disodu fosforan siedmiowodny, krzemionka koloidalna (Syloid 244), tytanu dwutlenek (E171), kopolimer kwasu metakrylowego typu C (Eudragit L30D), trietylu cytrynian, talk.
Skład otoczki kapsułki: woda oczyszczona, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), indygotyna (E132).

Dawkowanie

W przypadku występowania dolegliwości zalecane jest stosowanie 1 lub 2 kapsułek na dobę, co stanowi 10 lub 20 mg omeprazolu.
Jeśli po 2 tygodniach nie nastąpi złagodzenie objawów, należy zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia badań diagnostycznych.
Gasec należy przyjmować rano na czczo, kapsułki należy połykać w całości bez rozgryzania, popijając płynem.

Działanie

Gasec hamuje wydzielanie kwasu solnego żołądkowego, zarówno podstawowe, jak i stymulowane, bez względu na czynnik pobudzający. Wynik działania jest zależny od dawki leku.

Wskazania

  • objawy cofania treści żołądkowej do przełyku
  • objawowe leczenie dolegliwości pieczenia w przełyku (zgaga)

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

  • częste (częściej niż u 1/100 chorych): bóle głowy, biegunka, zaparcie, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcie.
  • rzadko (rzadziej niż u 1/100, ale częściej niż 1/1000 chorych): zawroty głowy, senność, zaburzenia równowagi, świąd, wysypka, pokrzywka, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, złe samopoczucie.
  • występujące w pojedynczych przypadkach (<1/1000 leczonych): splątanie, pobudzenie, omamy, depresja, agresja, suchość, zapalanie dziąseł, drożdżyca układu pokarmowego, nadwrażliwość na światło, rumień wielopostaciowy, wypadanie włosów, bóle stawów i mięśnie, encefalopatia, niewydolność wątroby, zółtaczka, ginekomastia, zmiany w morfologii krwii, rekacje nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Gasec może być podawany kobietom w ciąży i karmiącym piersią jedynie po konsultacji z lekarzem oraz w przypadkach gdy korzyść dla matki zdecydowanie przewyższa ryzyko wpływu na dziecko i płód.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gasec - Omeprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

omeprazol

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Preparat jest przeznaczony do stosowania u osób z objawami cofania treści żołądkowej do przełyku, odczuwających dolegliwości pieczenia przełyku (zgaga).

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki dziennie w przypadku występowania dolegliwości. Preparat należy przyjmować rano na czczo, kapsułki należy połykać w całości bez rozgryzania, popijając płynem.   Uwaga! Jeśli po 2 tygodniach nie nastąpi złagodzenie objawów lub objawy nasilą się, należy zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia badań diagnostycznych i rozpoczęcia odpowiedniego leczenia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, zaparcia, bóle brzucha, nudności i wzdęcia). Niezbyt często: zawroty głowy, zaburzenia równowagi, zaburzenia snu, reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Jeśli jednak po zastosowaniu leku wystąpią u Ciebie takie działania niepożądane jak np. zawroty głowy, zaburzenia widzenia należy zachować szczególną ostrożność.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na omeprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nowotworowy charakter choroby wrzodowej.   Gdy przyjmujesz diazepam, fenytoinę, warfarynę, ketokonazol, klarytromycynę, digoksynę, estry ampicyliny, sole żelaza. Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy stosować innych środków hamujących wydzielanie kwasu żołądkowego, takich jak np. ranitydyna, famotydyna.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.