Nervolek, 150 mg, tabletki powlekane, 30 szt
15.43 zł

Nervolek, 150 mg, tabletki powlekane, 30 szt

Nervolek, 150 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
15.43 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Nervolek jest roślinnym produktem leczniczym o ugruntowanym zastosowaniu medycznym. Wykazuje działanie uspokajające, ułatwia zasypianie i korzystnie wpływa na jakość snu.

Skład

Substancja czynna: standaryzowany, etanolowo wyciąg suchy (3-6:1 z korzenia kozłka lekarskiego, zawierający minimum 0,8% kwasów walerenowych.
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krospowidon, otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, indygotyna, żółcień chinolinowa, lecytyna, guma ksantan.

1 tabletka zawiera 150 mg substancji czynnej.

Dawkowanie

2-3 tabletki 3 razy dziennie jako środek uspokajający. W przypadku trudności z zasypianiem 2-3 tabletki na 30 min przed snem. Nie należy przekraczać 12 tabletek na dobę.

Wskazania

Preparat stosowany jest w łagodzeniu stanów napięcia nerwowego oraz w zaburzeniach snu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Niekiedy po zastosowaniu preparatów kozłka lekarskiego mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Nie zaleca się stosowania czasie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nervolek - Valerianae radix extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z korzenia kozłka

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza napięcie nerwowe ułatwia zasypianie

Wskazania:

Stany napięcia nerwowego, zaburzenia snu.

Dawkowanie:

Doustnie. Stany napięcia nerwowego: 2 tabletki 3 razy dziennie. Zaburzenia snu: 2 lub 3 tabletki na pół godziny przed snem.   Uwaga! Nie przekraczać maksymalnej dawki 12 tabletek na dobę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych. Z uwagi na zwiększanie skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania preparatu przez osoby kierujące pojazdami w godzinach nocnych i przez osoby odczuwające zmęczenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kozłka lekarskiego.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.