Feminon PMS, 4 mg, kapsułki twarde, 30 szt
25.69 zł

Feminon PMS, 4 mg, kapsułki twarde, 30 szt

Feminon PMS, 4 mg, kapsułki twarde, 30 szt
Ostatnia cena produktu
25.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Produkt leczniczy do stosowania łagodzenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Skład

Każda kapsułka twarda Feminon PMS zawiera 4 mg ekstraktu (w postaci suchego, natywnego ekstraktu) z owoców Vitex agnus castus L. ; DER 7-13 : 1; ekstrahent: etanol 60% (m/m); co odpowiada 28 – 52 mg (średnio 40 mg) surowca roślinnego.

Dawkowanie

Jeden raz dziennie jedna kapsułka. Kapsułki należy przyjmować o tej samej porze dnia (np. wieczorem).

W przypadku utrzymywania się objawów po nieprzerwanym stosowaniu produktu przez okres dłuższy niż 3 miesiące, należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym przedstawicielem personelu medycznego.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy stosowany w celu złagodzenia łagodnie nasilonych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Przeciwwskazania

  • Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.
  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko (< 10000): Dane z monitorowania działań niepożądanych w latach 2003 - 2008 wykazały wystąpienie jednego przypadku wystąpienia wysypki ze świądem u pacjentki, która stosowała produkt Feminon przez 10 dni.

Częstotliwość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

Dla wyciągów z owoców Vitex agnus castus istnieją doniesienia o ciężkich reakcjach alergicznych z obrzękiem twarzy, dusznościami i trudnościami w przełykaniu.

Donoszono też o alergicznych reakcjach skórnych, wysypkach, pokrzywkach, bólach i zawrotach głowy, zaburzeniach żołądkowo-jelitowych (takich jak nudności, bóle brzucha), trądziku i zaburzeniach menstruacji. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Feminon PMS - Agni casti fructus extracum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy wyciąg z niepokalanka mnisiego

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

łagodzi napięcie przedmiesiączkowe reguluje miesiączkowanie

Wskazania:

Łagodzenie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego takich jak: zmienność nastroju, przygnębienie, płaczliwość, rozdrażnienie, obrzęk i tkliwość piersi.

Dawkowanie:

Doustnie 1 kapsułka dziennie, o tej samej porze dnia (np. wieczorem). Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje alergiczne, nudności, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca, nadmierne krwawienia oraz dolegliwości skórne. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nowotwory estrogenozależne, choroby przysadki mózgowej. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.