Dentosept, płyn, 50 ml
6.78 zł

Dentosept, płyn, 50 ml

Dentosept, płyn, 50 ml
Ostatnia cena produktu
6.78 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w surowiczym i ropnym zapaleniu dziąseł i jamy ustnej, powierzchniowym zapaleniu przyzębia, nieżytowym zapaleniu języka, odzwierzęcym zapaleniu jamy ustnej na tle toksycznym, przy skłonności do krwawienia z dziąseł, w grzybiczym zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej (drożdżaki). Wspomagająco w paradontozie.

Skład

100 ml produktu zawiera 100 ml:

Extractum compositum fluidum (0,65:1) ex: Matricariae flore, Quercus cortice, Salviae folio, Arnica herba, Calami rhizomate, Mentae piperitae herba, Thymi herba (2/2/2/1/1/1/1). Ekstrahent: etanol 70% (v/v). Zawartość etanolu: 60-70% (v/v).

Dawkowanie

Płukać 15% roztworem wodnym preparatu (około 10 ml preparatu rozcieńczyć w 1/4 szklanki wody). Jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują po kilku dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Preparat wykazuje działanie ściągające i łagodnie przeciwzapalne na błony śluzowe jamy ustnej, związane z działaniem wyciągów z kory dębu, liścia szałwi i rumianku. Garbniki oraz olejki eteryczne działają antyseptycznie.

Wskazania

Zapalenie dziąseł i jamy ustnej, powierzchowne zapalenie przyzębia, środek ściągający, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie. W skłonności do krwawienia dziąseł i pomocniczo w paradontozie jako środek ściągający.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku lub na inne rośliny z rodziny Asteraceae.

Działania niepożądane

Nie zanotowano.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dentosept - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z kłącza tataraku wyciąg z kwiatu rumianku wyciąg z kory dębu wyciąg z liścia szałwi wyciąg z ziela mięty pieprzowej wyciąg z ziela tymianku wyciąg z ziela arniki

Postać:

płyn

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Stomatologia ogólna

Działanie :

przeciwzapalne antyseptyczne przeciwbakteryjne przeciwgrzybicze

Wskazania:

Zapalenie dziąseł i jamy ustnej, przyzębia, zapalenie języka, odzwierzęce zapalenie jamy ustnej na tle toksycznym. Skłonność do krwawienia z dziąseł. Grzybicze zapalenie błony śluzowej jamy ustnej (drożdżaki). Wspomagająco w paradontozie (zapaleniu przyzębia) i w owrzodzeniach spowodowanych sztuczną szczęką.

Dawkowanie:

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, płukać kilka razy dziennie 15% roztworem wodnym preparatu (około 1 łyżkę deserową preparatu rozcieńczyć w 1/4 szklanki ciepłej wody). Nie stosować u dzieci do ukończenia 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić przebarwienia zębów i błony śluzowej jamy ustnej mijające po codziennym szczotkowaniu zębów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.