Błonnik, tabl., (Walmark), 30 szt+ 6 szt
14.56 zł

Błonnik, tabl., (Walmark), 30 szt+ 6 szt

Błonnik, tabl., (Walmark), 30 szt+ 6 szt
Ostatnia cena produktu
14.56 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Błonnik jest naturalnym, ale często zaniedbywanym składnikiem pożywienia, przez co jego niedobór co raz powszechniej przyczynia się do występowania tzw. chorób cywilizacyjnych.

Ponieważ błonnik wspomaga ochronę przed uciążliwymi efektami współczesnego stylu życia zaleca się jego regularne spożywanie.

Składniki

Kompleks błonnika roślinnego (błonnik owsiany, otręby owsiane, otręby pszenne, otręby ryżowe, otręby jęczmienne, otręby kukurydziane, guma guar i ksantan), celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, wodorofosforan wapnia - stabilizator, sól sodowa karboksymetylocelulozy- zagęstnik, kwas stearynowy - nośnik, szelak - substancja do stosowania na powierzchnię, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca.

1 tabletka:
kompleks błonnika roślinnego 750 mg.

Właściwości składników

Błonnik korzystnie wpływa na prawidłowość cyklu wypróżnień poprzez utrzymywanie czynności perystaltycznych jelita grubego. Daje efekt nasycenia , pomaga zachować prawidłową masę ciała oraz przyczynia się do utrzymania właściwego poziomu cholesterolu i triglicerydów we krwi.

Tabletki Błonnik przeznaczone się dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w kompletny profil błonnika roślinnego - celulozę, hemicelulozę, pektynę i ligninę - otrzymywany wyłącznie ze źródeł roślinnych (otrąb, guma guar, guma ksantan).

Zalecane dzienne spożycie

1-4 tabletki dziennie, popić większą ilością wody (ok. 1 szklanki).

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

WALMARK
Teatralna 9
41-200 Sosnowiec

Błonnik (Walmark) - zastosowanie i działanie

Skład:

kompleks błonnika roślinnego

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Dietetyka Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w błonnik

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w błonnik.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-4 tabletki dziennie po posiłku, popić większą ilością wody (około 1 szklanka). Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat  w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.