Granuflex Signal obram, opatrunek hydrokoloidowy, 18,5 x 19,5 cm, 5 szt
117.39 zł

Granuflex Signal obram, opatrunek hydrokoloidowy, 18,5 x 19,5 cm, 5 szt

Granuflex Signal obram, opatrunek hydrokoloidowy, 18,5 x 19,5 cm, 5 szt
Ostatnia cena produktu
117.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Granuflex Signal opatrunek to samoprzylepny obramowany opatrunek hydrokoloidowy ze wskaźnikiem zmiany na jego krawędzi. Widoczna nadrukowana, zielona linia wskaźnika zmiany, stanowiąca granicę do której może przesunąć się płyn wysiękowy, pomaga określić moment w którym należy dokonać zmiany opatrunku. Pochłaniany płyn wysiękowy tworzy charakterystyczny bąbel przesuwający się w kierunku linii wskaźnika zmiany. Opatrunek zaprojektowano w taki sposób, że jego krawędzie są znacznie cieńsze niż centralna część opatrunku, co pozwala wyeliminować przypadki rolowania i odklejania się krawędzi podczas stosowania. Warstwa adhezyjna w wyniku kontaktu z wysiękiem z rany formuje spoisty żel wypełniający ranę.

Granuflex Signal opatrunek może być stosowany jako opatrunek pierwotny lub wtórny. Może być stosowany samodzielnie lub razem z innymi produktami przeznaczonymi do leczenia ran.

 

Działanie

Opatrunek pochłania wysięk z rany i tworzy wilgotne środowisko gojenia, które wspomaga proces leczenia rany, przyspiesza proces autolitycznego oczyszczania rany, nie uszkadzając nowo powstałych tkanek.

Opatrunek stanowi barierę przeciwko bakteriom, wirusom ora innemu skażęniu zewnętrznemu. minimalizuje ryzyko potencjalnej ekspozycji na szpitalne lub inne czynniki zakaźne.

Wskazania

Pod kontrolą lekarza Granuflex Signal opatrunek może być stosowany w leczeniu następujących rodzajów ran:

  • owrzodzenia podudzi (o etiologii żylnej, tętniczej i mieszanej), owrzodzeniach w przebiegu stopy cukrzycowej oraz odleżynach (płytkich i głębokich).
  • ranach chirurgicznych (rany pooperacyjne pozostawione do wygojenia metodą otwartą, miejsca pobrania przeszczepów, rany i urazy dermatologiczne)
  • oparzenia drugiego stopnia
  • rany ostre takie jak: otarcia, rany szarpane, rany cięte

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed użyciem opatrunku należy oczyścić ranę przy pomocy odpowiedniego środka lub roztworem soli fizjologicznej, a następnie osuszyć skórę wokół rany.

Przygotowanie opatrunku i jego aplikacja:

  1. Należy wybrać opatrunek w odpowiednim rozmiarze upewniając się, że jest on około 3 cm większy od obszaru rany w każdym kierunku.
  2. Należy usunąć papier ochronny, starając się nie dotykać warstwy przylepnej.
  3. Nastęnie należy przytrzymać opatrunek nad ręką tak, aby środek opatrunku znajdował się nad środkiem rany, następnie należy umieścić opatrunek na ranie.
  4. W przypadku ran trudnych do zaopatrzenia, znajdujących się na piętach, kości krzyżowej, można używać dodatkowo zabezpieczenia w postaci np taśmy mocującej.
  5. Resztę opatrunku pozostałą po użyciu należy wyrzucić.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Granuflex Signal opatrunek nie powinien być stosowany u osób o stwierdzonej nadwrażliwości na opatrunek lub którykolwiek z jego składników.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h