Zioła do kąpieli, kłącze pięciornika, 50 g
4.49 zł

Zioła do kąpieli, kłącze pięciornika, 50 g

Zioła do kąpieli, kłącze pięciornika, 50 g
Ostatnia cena produktu
4.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
7.99 zł

Opis

Pięciornik kłącze (Kurze ziele) - zioła do kąpieli.
 

Skład według INCI

Potentilla erecta.

Przeznaczenie

Do kąpieli relaksacyjno-odprężających. Kąpiel z dodatkiem naparu z kłącza pięciornika polecana jest szczególnie w stanach podrażnienia skóry i wypryskach.

Stosowanie

3 łyżki kłącza pięciornika zalać 1 l wrzącej wody. Pozostawić pod przykryciem 30 minut, a następnie odcedzić i wlać do wanny.

Uwagi

Przechowywać w suchym miejscu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Postać
Część ciała

Pięciornik kurze ziele - Potentilla erecta - zastosowanie i działanie

Surowce:

kłącze pięciornika (Tormentillae rhizoma)

Działanie lecznicze:

przeciwbiegunkowe przeciwkrwotoczne ściągające przeciwbakteryjne przeciwzapalne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Pięciornik kurze ziele / Potentilla erecta Encyklopedia ziół - Pięciornik kurze ziele / Potentilla erecta

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Biegunki, zatrucia pokarmowe. Nieznaczne krwawienia z przewodu pokarmowego. Zewnętrznie: Do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła jako środek ściągający. Do okładów na trudno gojące się rany.

Przeciwwskazania:

Możliwe skutki uboczne:

Doustne podawanie przez dłuższy czas może powodować zaparcia. W większych dawkach może powodować wymioty, kolkę żołądkową i/lub jelitową.

Ostrzeżenia:

Ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. W przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują w ciągu 2 dni od momentu rozpoczęcia stosowania należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus