Potas z Magnezem, tabletki, 60 szt
13.89 zł

Potas z Magnezem, tabletki, 60 szt

Potas z Magnezem, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
13.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Potas w organizmie bierze udział w procesach regulacji ciśnienia osmotycznego, równowagi kwasowo-zasadowej, odgrywa rolę w przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni oraz uczestniczy w przemianach węglowodanów. Magnez to makroelement, który bierze udział w biosyntezie białka, przewodnictwie nerwowym, kurczliwości mięśni, odpowiada za prawidłowe napięcie mięśni, przyczynia się do prawidłowej pracy serca. Witamina B3, B1, B5 i magnez są istotne dla przemian energetycznych, procesów odpowiedzialnych za wykorzystanie energii zawartej w składnikach odżywczych. Zwiększone zapotrzebowanie na potas występuje przy nadmiernej jego utracie przez przewód pokarmowy (biegunki, stosowanie produktów o właściwościach moczopędnych) oraz przy większej aktywności fizycznej.

Składniki

Chlorek potasu, tlenek magnezu, witamina B3, witamina B5, witamina B3,
substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana E-40 (ii) i mikrokrystaliczna E-460 (i), sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana E-468, hydroksypropylmetyloceluloza E-464 (substancje zagęszczające), kwas stearynowy E-570, dwutlenek krzemu E-551 (substancje przeciwzbrylające), tlenek tytanu E-171 (barwnik), stearynian magnezu E-470 b (emulgator).

 

Składnik 1 kapsułka %zalecanego dziennego spożycia
Potas 100 mg 5
Magnez 18 mg 5
Witamina B3 8 mg 50
Witamina B5 3 mg 50
Witamina B1 0,5 mg 45

 

Właściwości składników

Potas to kation wewnątrz komórkowy, znajdujący się głównie w tkance mięśniowej. Jest niezbędny do zapewnienia prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli od 1 do 2 tabletek dziennie po posiłku.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nie jest polecany dla osób z hiperkaliemią i niewydolnością nerek. Glikozydy naparstnicy (leki nasercowe) stosowane w połączeniu z potasem mogą prowadzić do zaburzeń rytmu serca.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Potas z Magnezem - zastosowanie i działanie

Skład:

potas magnez witamina PP (niacyna) witamina B5 (kwas pantotenowy) witamina B1 (tiamina)

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia codzienną dietę w magnez i potas

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w magnez i potas. Polecany w stanach zmęczenia, sytuacjach stresowych, chorobach serca, miażdżycy, skurczach mięśniowych. Ponadto w stanach zwiększonego zapotrzebowania na potas - nadmierna utrata potasu przez przewód pokarmowy (biegunki, stosowanie preparatów o właściwościach moczopędnych) oraz przy zwiększonej aktywności fizycznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1-2 tabletki dziennie po posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zwiększony poziom potasu we krwi, zaburzenia czynności nerek.