Actistav, 1500 mg, tabletki musujące, 20 sztuk
43.29 zł

Actistav, 1500 mg, tabletki musujące, 20 sztuk

Actistav, 1500 mg, tabletki musujące, 20 sztuk
Ostatnia cena produktu
43.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Actistav stosuje się w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Skład

1 tabletka musująca zawiera substancję czynną: 1500 mg chlorowodorku glukozaminy oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, sorbitol, aromat cytrynowy, acesulfam K, leucyna, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować 1 tabletkę musującą raz na dobę przez 6 tygodni lub dłużej, według zaleceń lekarza. Sposób podawania: 1 tabletkę rozpuścić w około 100 ml wody (pól szklanki), dokładnie rozmieszać aż do otrzymania przezroczystego roztworu.

Cykl leczenia można powtarzać co 2 miesiące

Działanie

Actistav zawiera chlorowodorek glukozaminy, który w organizmie jest syntetyzowany z glukozy. Chlorowodorek glukozaminy jest składnikiem budulcowym chrząstki stawowej, który pobudzając proces jej odbudowy przeciwdziała procesowi degeneracji chrząstki, prowadzącej do choroby zwyrodnieniowej stawów.

Wskazania

Leczenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Actistav w przypadku nadwrażliwości na glukozaminę lub jakąkolwiek inną substancję pomocniczą leku.

Działania niepożądane

Działania niepożądane występowały o niewielkim nasileniu i były przemijające, np. ból w nadbrzuszu, wzdęcia, zaparcia lub biegunki, świąd, rumień, duszność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Actistav - Glucosamini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek glukozaminy

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa

Działanie :

zapobiega degeneracji chrząstki stawowej odbudowuje chrząstkę stawową

Wskazania:

Choroba zwyrodnieniowa stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletkę dziennie. Tabletkę rozpuścić w 100 ml wody (pół szklanki), dokładnie rozmieszać aż do otrzymania przeźroczystego roztworu. Zaleca się stosować preparat systematycznie przez okres 6 tygodni lub dłużej, według zaleceń lekarza. Cykl leczenia można powtarzać co 2 miesiące.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży , a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.