Intrasite gel, 25 g, opatrunek hydrożelowy, 10 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
279.49 zł
  • Producent:SMITH NEPHEW
  • Typ preparatu:Wyrób medyczny
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Opis

Intrasite gel jest czystym amorficznym hydrożelem składającym się ze zmodyfikowanego polimeru karboksymetylo celulozy, glikolu propylenowego i wody.

Działanie

Intrasite gel przyśpiesza proces autolizy tkanek martwiczych poprzez ich uwodnienie. Rozpuszcza i wchłania oddzielającą się tkanke martwiczą i wysięk. Intrasite gel zapewnia wilgotność w gojącej się ranie, a nie przylega do powierzchni rany, nie narusza zdrowych tkanek.

Wskazania

Intrasite gel jest wskazany do usuwania martwych tkanek z ran płytkich i głębokich (np. odleżyn, owrzodzeń podudzia, cukrzycowych owrzodzeń stopy, ran nowotworowychm ran chirurgicznych, ran szarpanych, otarć, miejsc po amputacji i owrzodzeń grzybiczych). Stosowany jest także do głębokich ran ziarninujących, otarć naskóka i oparzeń popromiennych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Nalezy usunąć hydrożel przed napromieniowaniem.

1. Przygotować ranę.

Usunąć inne opatrunki, przpłukać ranę jałowym roztworem soli kuchennej.

2. Przygotowanie opakowania

Zdjąć niebieską nasadkę zabezpieczającą. Przetrzeć końcówkę środkiem antyspetycznym, a następnie odłamać.

3. Wprowadzić hydrożel do rany. Chronić końcówkę przed kontaktem z powierzchnią rany. Pokryć ranę 5mm warstwą hydrożelu. Pozostałą część należy wyrzucić.

Intrasite gel należy uwusać z rany jałowym roztworem soli kuchennej. W przypadku ran martwiczych i z martwicą rozpływaną hydrożel należy wymieniać co 3 dni. Częstość zmiany opatrunku i częśtość stosowania zależy od stanu klinicznego rany.

 


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 843 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus