Fix Senes, (Phytopharm), 1 g, 20 szt.
5.24 zł

Fix Senes, (Phytopharm), 1 g, 20 szt.

Fix Senes, (Phytopharm), 1 g, 20 szt.
Ostatnia cena produktu
5.24 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła do zaparzania w torebkach.

Skład

Liść senesu

Dawkowanie

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12r.ż: 1 saszetkę leku zalać 200ml (1 niepełną szklanką) wrzącej wody, odstawić na 10minut. Ciepły napar wypić przed snem.

Wskazania

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego leczenia zaparć.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję aktywną. niedrożność jelit, ostre zapalne schorzenie jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle brzucha o nieznanej etiologii, stany odwodnienia, menstruacja, nadwrażliwość na liść senesu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, kobiety w ciąży i karmiace piersią.

Działania niepożądane

Skurcze i bóle brzuszne, w szczególności u pacjentów z wrażliwą okrężnicą- należy wtedy zmniejszyć dawkę; żółty albo czerwonobrązowy mocz, zależny od pH. Odbarwienie moczu przez metabolity, nie jest klinicznie znaczące. Zbyt długie używanie preparatu może powodować: straty elektrolitów, białkomocz i krwiomocz, pigmentację okrężnicy, które jest nieszkodliwe i odwracalne po przerwaniu podawania leku. Straty potasu mogą doprowadzić do zaburzeń czynności serca i mięśni, szczególnie przy jednoczesnym przyjmowaniu glikozydów nasercowych, steroidów kory nadnerczy, środków moczopędnych oraz korzenia lukrecji. Biegunka w przypadku nadwrażliwości na liść senesu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie senesu należy skonsultować z lekarzem w przypadku stosowania: digoksyny lub innych leków antyarytmicznych, leków moczopędnych, adrenokortykosteroidów lub korzenia lukrecji.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h