Tinctura Arnicae, nalewka, (Pampa), 50 g
7.39 zł

Tinctura Arnicae, nalewka, (Pampa), 50 g

Tinctura Arnicae, nalewka, (Pampa), 50 g
Ostatnia cena produktu
7.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Środek o działaniu przeciwzapalnym i gojącym.

Skład

Tinctura Arnicae 100g/100g
Przygotowanie: Arnicae anthidium 100cz.
Ethanolum (760g/l) 676cz.
Aqua purificata 324cz.

Dawkowanie

Do okładów: nalewkę należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:3 (tzn. 1 część nalewki dodać do 3 części wody). Roztworem nasączyć tampon waty, przyłożyć na chore miejsce i lekko zabezpieczyć bandażem.
W stanach zapalnych skóry: nanosić preparat wacikiem miejscowo na zmienioną zapalnie skórę.

Działanie

 Nalewka z arniki, po nałożeniu na skórę w postaci okładu na obrzęknięte miejsce na skórze powoduje szybsze ustępowanie obrzęku i zmniejszenie bolesności. Działanie to tłumaczy się własćiwościami przeciwzapalnymi substancji czynnych arniki, które łatwo wchłaniają się przez skórę, uszczelniają ściany naczyń, zapobiegaja przenikaniu osocza poza łożysko naczyniowe i ułatwiają wchłanianie się wysięków (co zmniejsza obrzęk i jego bolesność)

Wskazania

Nalewka z kwiatu arniki, po odpowiednim rozcieńczeniu i przygotowaniu w postaci okładu, stosowana jest jako środek przeciwzapalny w skręceniach, stłuczeniach i obrzękach po urazach (naciągnięciach mięśni i ścięgien).
Jako środek gojący stosowana jest na nieuszkodzoną skórę w niewielkich owrzodzeniach, po oparzeniach I i II stopnia po ukąszeniu owadów.

Przeciwwskazania

Uczulenie na arnikę i inne rośliny z rodziny złożonych.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry, a u pacjentów nadwrażliwych - zapalenie kontaktowe skóry. Dłuższe przetrzymywanie okładów, szczególnie na skórze uszkodzonej może spowodować objawy oparzenia z obrzękiem i utworzeniem się pęcherzyków.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tinctura arnicae - Arnica montana - zastosowanie i działanie

Skład:

nalewka z kwiatów arniki

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwobrzękowe przyspiesza wchłanianie krwiaków przeciwzapalne

Wskazania:

Przy odpowiednim rozcieńczeniu nalewka z kwiatu arniki jest używana do okładów na krwiaki, w skręceniach, zmiażdzeniach, obrzękach związanych ze złamaniami. W czyraczności, stanach zapalnych żył, po ukąszeniach owadów, do okładów jako środek przyśpieszający gojenie i przeciwzapalny. Również do płukania jamy ustnej, po rozcieńczeniu wodą, jako środek antyseptyczny.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Do okładów nalewkę rozcieńczyć wodą od 3 do 10 razy. Do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 10 razy. Nie połykać.

Możliwe skutki uboczne:

Dłuższe przetrzymywanie okładów, szczególnie na uszkodzonej skórze, może spowodować objawy oparzenia z obrzękiem i utworzeniem pęcherzyków. Stosowanie okładów na większe powierzchnie ciała może spowodować podwyższenie temperatury.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś uczulony na arnikę. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, ze jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.