TenderWet 24, opatrunek jałowy, 7,5 x 7,5 cm, 12 szt
69.26 zł

TenderWet 24, opatrunek jałowy, 7,5 x 7,5 cm, 12 szt

TenderWet 24, opatrunek jałowy, 7,5 x 7,5 cm, 12 szt
Ostatnia cena produktu
69.26 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Opatrunek do wilgotnego opatrywania ran.
TenderWet 24 jest opatrunkiem, którego główną częścią składową stanowi wyjątkowo chłonny poliakrylan. Hydrofobowa powłoka zapobiega przyklejaniu się opatrunku do rany. Po stronie nie stykającej się z raną została zastosowana hydrofobowa folia, która skutecznie zapobiega przemoczeniu opatrunku.

7,5 cm x 7,5 cm.

Wskazania

Do leczenia metodą wilgotnego opatrywania ran trudno gojących się.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed użyciem uaktywnić kompres zalecaną ilością roztworu Ringera, który następnie będzie uwalniany stopniowo do rany. Ponieważ kompres równocześnie wchłania wydzielinę rany, zapewnione jest interaktywne i stałe przepłukiwanie rany.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie znane.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Na początku terapii z wykorzystaniem TenderWet 24, rana może ulec powiększeniu na skutek usuwania nieodwracalnie uszkodzonej tkanki. Zjawisko to jest oznaką rozpoczynającego się procesu gojenia się rany. W czasie leczenia rany metodą wilgotnego opatrywania może wystąpić zaczerwienienie brzegów rany, co jest z reguły objawem polepszonego ukrwienia na skutek postępującego procesu gojenia się rany.  W czasie terapii z użyciem TenderWet 24 rana może wykazywać skłonności do spontanicznego krwawienia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h