Activon, opatrunek nasączony miodem Manuka, 5 x 5cm, 5 szt.
80.99 zł

Activon, opatrunek nasączony miodem Manuka, 5 x 5cm, 5 szt.

Activon, opatrunek nasączony miodem Manuka, 5 x 5cm, 5 szt.
Ostatnia cena produktu
80.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Opatrunek nasączony miodem.
5 cm x 5 cm.

Działanie

Potrójna warstwa nieprzywierającej gazy nasączonej miodem Activon, która skutecznie hamuje rozwój kolonii bakteryjnych w ranie. Opatrunek utrzymuje wilgotne środowisko w ranie, redukuje lub całkowicie eliminuje nieprzyjemny zapach wydobywający się z rany oraz skutecznie usuwa tkanki martwe.

Wskazania

Może być stosowany na rany pośredniej i pełnej grubości, w tym rany z tkanką martwiczą wilgotną, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany chirurgiczne, oparzenia, zakażenia rany, miejsca po pobraniu przeszczepów skóry oraz rany o nieprzyjemnym zapachu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Umieścić bezpośrednio na powierzchni rany (dowolną stroną), można przycinać w celu dopasowania do kształtu rany. Pokryć opatrunkiem wtórnym. W celu pokrycia większych powierzchni opatrunek można rozwinąć, jednak w ten sposób zmniejszy się stężenie miodu, skuteczność związana jest z objętością dostępnego miodu.

Częstotliwość zmian opatrunku zależy od intensywności wysięku, płynu śródmiąższowego, obrzęku, trybu leczenia, jednak Activon można pozostawić na ranie nawet na okres do 7 dni. W przypadku znacznego rozjaśnienia koloru opatrunku należy go zmienić celem utrzymania skutecznego poziomu miodu na ranie.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Zawiera glukozę. Nie stwierdzono podwyższonego poziomu cukru we krwi podczas stosowania opatrunku, jednak zaleca się monitorowanie poziomu cukru u pacjentów z cukrzycą. Nie stosować u pacjentów uczulonych na jad pszczoły.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości