Produkt w kategoriach

Aspirin Cardio, 100 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

Aspirin Cardio, 100 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

6.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat stosowany w celu hamowania agregacji płytek krwi.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy 100 mg.
Substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana, kopolimer kwasu metakrylowego, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80, talk, cytrynian trójetylowy.

Dawkowanie

  • W niestabilnej chorobie wieńcowej, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach: 1 tabletka Aspirin Protect 100 raz na dobę.
  • W świeżym zawale serca: 1tabletka Aspirin Protect 100 raz na dobę. Pierwszą tabletkę należy rozgryźć, aby uzyskać szybkie wchłanianie.
  • W profilaktyce wystąpienia ponownego zawału: 1tabletka Aspirin Protect 100 raz na dobę.
  • W profilaktyce napadów przejściowego niedokrwienia (TIA) i niedokrwiennych udarów mózgu: 1tabletka Aspirin Protect 100 raz na dobę.
  • W zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z licznymi czynnikami ryzyka: 1tabletka Aspirin Protect 100 raz na dobę.
  • W zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc: 1-2 tabletki Aspirin Protect 100 raz na dobę.

Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu.

Działanie

Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin Protect 100, długotrwale hamuje agregację płytek krwi, która odgrywa istotną rolę w procesie powstawania zakrzepu. W większych dawkach wykazuje także działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

 

Wskazania

Hamowanie agregacji płytek krwi:

  • w niestabilnej chorobie wieńcowej,
  • w świeżym zawale serca,
  • w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca,
  • po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach (np. pomost aortalno-wieńcowy, plastyka naczyń wieńcowych),
  • w zapobieganiu występowania napadów przejściowego niedokrwienia (TIA) i niedokrwiennych udarów mózgu,
  • w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka,
  • w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany;
  • u pacjentów ze skazą krwotoczną;
  • w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy;
  • w ostatnim trymestrze ciąży
  • w chorobach wirusowych (szczególnie grypa i ospa wietrzna) u dzieci do 12 lat.

Działania niepożądane

Rzadko występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: nudności, biegunka, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w wyjątkowych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości. Czasami może dochodzić do rozwoju wrzodów trawiennych z krwawieniem i perforacją. Jeżeli wystąpią czarne, smoliste stolce, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza.

Kwas acetylosalicylowy zmniejsza wydalanie kwasu moczowego, co może nasilić objawy dny moczanowej.
Rzadko dochodzi do reakcji nadwrażliwości (w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych).
Opisano nieliczne przypadki zaburzenia czynności wątroby (wzrost aktywności aminotransferaz) i nerek, hipoglikemii oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu.
Zawroty głowy oraz szumy uszne, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku, mogą być objawami przedawkowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią
Kwas acetylosalicylowy może być zastosowany w czasie ciąży tylko po ścisłym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści, wyłącznie na zlecenie lekarza.
Preparatu nie należy stosować w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować wady płodu i komplikacje w czasie porodu.
Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkich ilościach do mleka matki - dlatego, jeżeli to możliwe - należy unikać stosowania preparatu w czasie karmienia piersią.

Oddziaływanie z innymi lekami (interakcje)
Kwas acetylosalicylowy nasila:

  • działanie leków przeciwzakrzepowych,
  • ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego podczas jednoczesnego stosowania kortykosteroidów lub spożywania alkoholu,
  • działanie oraz objawy niepożądane niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • działanie pochodnych sulfonylomocznika,
  • działanie metotreksatu (terapeutyczne i niepożądane),
  • stężenie w osoczu: digoksyny, barbituranów, związków litu,
  • działanie sulfonamidów i ich połączeń,
  • działanie kwasu walproinowego


Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie:

  • antagonistów aldosteronu i leków moczopędnych pętlowych,
  • leków przeciwnadciśnieniowych,
  • leków przeciwdnawych zwiększających wydalanie kwasu moczowego.


Preparat można zastosować jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami wyłącznie na zlecenie
lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aspirin Protect 100 - Acidum acetylsalicylicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Krew i układ krwiotwórczy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

zmniejsza krzepliwość krwi

Wskazania:

W chorobie niedokrwiennej serca, w zapobieganiu powikłaniom zawałowym, profilaktyce wtórnego zawału, zapobieganie napadom przejściowego niedokrwienia i niedokrwiennego udaru mózgu.

Dawkowanie:

Doustnie. Zwykle 1 tabletka dziennie. Zaleca się przyjmowanie preparatu po posiłku, z dużą ilością płynu. Uwaga! Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa niebezpieczeństwo wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego. Nie stosować na 5-7 dni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krzepnięcia, pokrzywka, odczyny uczuleniowe. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność poradzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na leki z grupy salicylanów, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową, czynną chorobę wrzodową, zaburzenia krzepnięcia krwi, polipy nosa, małą liczbę płytek krwi. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie krwi, doustne leków przeciwcukrzycowe, stosujesz wkładki wewnątrzmaciczne. Gdy  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży preparat może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w ostatnim okresie ciąży. Należy unikać stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus