Hyabak Protector, 0,15 %, krople do oczu i soczewek, nawilżający, 10 ml
33.69 zł

Hyabak Protector, 0,15 %, krople do oczu i soczewek, nawilżający, 10 ml

Hyabak Protector, 0,15 %, krople do oczu i soczewek, nawilżający, 10 ml
Ostatnia cena produktu
33.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Krople HYABAK są hipotonicznym roztworem przeznaczonym do stosowania do oczu lub na soczewki kontaktowe.
Zawierają kwas hialuronowy oraz actinoquinol – filtr UV, chroniący przed toksycznym działaniem światła.
Krople HYABAK są przeznaczone:

  • Do nawilżania oczu w przypadku uczucia suchości lub zmęczenia oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, dym, zanieczyszczenia, kurz, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub charakteryzujących się podwyższoną temperaturą i suchym powietrzem, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.
  • Do nawilżania soczewek kontaktowych w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania, jak również nawilżania oka w czasie ich noszenia.

System ABAK zapewnia precyzyjne dawkowanie kropli bez środka konserwującego. Brak środka konserwującego zapewnia ochronę tkanek oka oraz umożliwia stosowanie preparatu HYABAK łącznie ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych.
 
 

Skład

hialuronian sodu 0,15 g.
chlorek sodu , actinoquinol, trometamol, kwas solny,
woda do wstrzykiwań do 100 ml

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 kroplę preparatu należy wkraplać do każdego oka tak często, jak to jest konieczne.
Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nanosić preparat na soczewkę podczas jej zakładania lub zdejmowania, jak również tak często jak to jest niezbędne w trakcie jej noszenia.
 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
 

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne objawy podrażnienia oka.

Uwagi

Nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka.
Nie wstrzykiwać, nie połykać.
Stosowanie kropli HYABAK z filtrem UV nie zastępuje noszenia okularów słonecznych.
Nie używać, jeśli pierścień zabezpieczający nakrętkę jest uszkodzony lub rozerwany.
PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI!

Preparat zachowuje trwałość przez 8 tygodni od pierwszego otwarcia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hyabak Protector - zastosowanie i działanie

Skład:

hialuronian sodu actinoquinol

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Nawilżanie oczu w przypadku uczucia suchości lub zmęczenia oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, dym, zanieczyszczenia, kurz, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub charakteryzujących się podwyższoną temperaturą i suchym powietrzem, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym. Nawilżanie soczewek kontaktowych w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania, jak również nawilżania oka w czasie ich noszenia.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kroplę preparatu należy wkraplać do każdego oka tak często, jak to jest konieczne. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nanosić preparat na soczewkę podczas jej zakładania lub zdejmowania, jak również tak często jak to jest niezbędne w trakcie jej noszenia. W przypadku stosowania preparatu na zakładaną soczewkę kontaktową: jedną kroplę preparatu nanieść na wklęsłą część soczewki. Aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność działania preparatu, należy przed każdym zakraplaniem umyć starannie ręce i podczas wkraplania nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka, powiek, rąk i innych przedmiotów. Preparat należy wkraplać do worka spojówkowego pod lekko odchyloną palcem dolną powiekę. Uwaga! Po pierwszym otwarciu opakowania nie stosować dłużej niż 8 tygodni. W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne objawy podrażnienia oka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.