Hydronea Baby Plus, proszek, 12 saszetek ( 6 saszetek A + 6 saszetek B)
19.59 zł

Hydronea Baby Plus, proszek, 12 saszetek ( 6 saszetek A + 6 saszetek B)

Hydronea Baby Plus, proszek, 12 saszetek ( 6 saszetek A + 6 saszetek B)
Ostatnia cena produktu
19.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Hydronea Baby Plus do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów.

Hydronea Baby Plus to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego z dodatkiem żywych bakterii Lactobacilus rhamnosus oraz Lactobacilus casei,  dla dzieci i dorosłych do uzupełnienia płynów i składników mineralnych.

Składniki Hydronea Baby Plus zmniejszają ryzyko powstawania oraz rozwoju biegunek, a także korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowej mikroflory bakteryjnej jelit.

Produkt Hydronea Baby Plus składa się z saszetki A zawierającej składniki służące do przygotowania płynu nawadniającego o zmniejszonej osmolarności, którego skład jest zgodny z zaleceniami WHO/UNICEF oraz saszetki B zawierającej bakterie probiotyczne.

Saszetka B zawiera żywe kultury bakterii w ilości nie mniejszej niż 2,5 miliarda szczepu Lactobacilus rhamnosus oraz 2,5 miliarda szczepu Lactobacilus casei.

Skład

Saszetka A i B:
Glukoza, Lactobacilus casei, chlorek sodu, Lactobacilus rhamnosus LR3, chlorek potasu, cytrynian sodu, aromat cytrynowy, Produkt zawiera śladowe ilości soi i produktów pochodnych.

Właściwości

Uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych może być konieczne w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i wymiotów lub w przypadku dużego wysiłku fizycznego. Wypicie roztworu przygotowanego po rozpuszczeniu zawartości saszetek w odpowiedniej ilości wody zapewnia właściwy poziom glukozy i minerałów. Glukoza i minerały umożliwiają jelitom pobieranie płynów znajdujących się w treści pokarmowej. Dzięki temu jelita utrzymują właściwą równowagę wodno-elektrolitową organizmu. W dalszym ciągu należy spożywać dużą ilość płynów.

Bakterie probiotyczne dwóch szczepów, korzystnie wpływają na odwodnienie prawidłowej i fizjologicznej mikroflory bakteryjnej w jelitach oraz zmniejszają ryzyko powstawania oraz rozwoju biegunek.

Sposób użycia

Zawartość saszetki A oraz B rozpuścić w 200 ml ciepłej wody. Podawać schłodzone. Sporządzonego roztworu nie należy dosładzać.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest występowanie krwi w stolcu, słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit. Produkt zawiera źródło fenyloalaniny i nie jest wskazane jego stosowanie przez osoby cierpiące na fenyloketonurię. Produkt nie należy stosować pozajelitowo.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hydronea Baby Plus - zastosowanie i działanie

Skład:

glukoza cytrynian sodu chlorek sodu chlorek potasu Lactobacillus casei Lactobacillus rhamnosus

Postać:

proszek

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

nawadniające uzupełnia dietę w probiotyczne bakterie

Wskazania:

Preparat Hydronea Baby Plus przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów.

Dawkowanie:

Doustnie. Zawartość saszetki A oraz saszetki B rozpuścić w 200ml ciepłej wody. Podawać schłodzone. Sporządzonego roztworu nie należy dosładzać. Podawać 100ml przygotowanego płynu po każdym biegunowym stolcu lub wymiotach. Podawać małymi porcjami.   Uwaga! Produkt zawiera sód. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi i/lub cierpiące na schorzenia sercowo-naczyniowe powinny zachować ostrożność. Osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność.   Preparat powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Poinformuj lekarza:

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest występowanie krwi w stolcu, słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit.