Hydronea Plus, proszek, 12 saszetek ( 6 saszetek A + 6 saszetek B)
20.19 zł

Hydronea Plus, proszek, 12 saszetek ( 6 saszetek A + 6 saszetek B)

Hydronea Plus, proszek, 12 saszetek ( 6 saszetek A + 6 saszetek B)
Ostatnia cena produktu
20.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Hydronea Plus to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego z dodatkiem żywych bakterii Lactobacilus rhamnosus oraz Lactobacilus casei,  dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych do uzupełnienia płynów i składników mineralnych.
Składniki Hydronea Plus zmniejszają ryzyko powstawania oraz rozwoju biegunek, a także korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowej mikroflory bakteryjnej jelit.
Produkt Hydronea Plus składa się z saszetki A zawierającej składniki służące do przygotowania płynu nawadniającego o zmniejszonej osmolarności, którego skład jest zgodny z zaleceniami WHO/UNICEF oraz saszetki B zawierającej bakterie probiotyczne.
Saszetka B zawiera żywe kultury bakterii w ilości nie mniejszej niż 2,5 miliarda szczepu Lactobacilus rhamnosus oraz 2,5 miliarda szczepu Lactobacilus casei.

Skład

Saszetka A i B:
Glukoza, Lactobacilus casei, chlorek sodu, Lactobacilus rhamnosus LR3, kwas cytrynowy, chlorek potasu, cytrynian sodu, aromat cytrynowy, aspartam, acesulfak K. Produkt zawiera śladowe ilości soi i produktów pochodnych.

Wartość odżywcza w 100 ml produktu gotowego do spozycia: białko-6,1 g, węglowodany (glukoza bezwodna)-32,4 g, tłuszcz-0 g.
Wartość energetyczna 100 ml produktu gotowego do spożycia: 645 kJ (154 kcal)

składnik

Skład płynu nawadniającego (saszetka A)

Glukoza 75 mmol/l
Sód 62 mmol/l
Chlorki 72 mmol/l
Potas 19 mmol/l
Cytrynian 11 mmol/l
Osmolarność

239 mOsm/l


 

Składniki  w 100 ml gotowego produktu
Glukoza 1,35 g
Sód 0,14 g
Chlorki 0,26 g
Potas 0,07 g
Cytynian 0,21 g
Lactobacillus rhamnosus 1,25*109
Lactobacillus casei 1,25*109


 

Właściwości

Uzupełnienie niedoborów wodno-elektrolitowych może być konieczne w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i wymiotów lub w przypadku dużego wysiłku fizycznego. Wypicie roztworu przygotowanego po rozpuszczeniu zawartości saszetek w odpowiedniej ilości wody zapewnia właściwy poziom glukozy i minerałów. Glukoza i minerały umożliwiają jelitom pobieranie płynów znajdujących się w treści pokarmowej. Dzięki temu jelita utrzymują właściwą równowagę wodno-elektrolitową organizmu. W dalszym ciągu należy spożywać dużą ilość płynów.

Bakterie probiotyczne dwóch szczepów, korzystnie wpływają na odwodnienie prawidłowej i fizjologicznej mikroflory bakteryjnej w jelitach oraz zmniejszają ryzyko powstawania oraz rozwoju biegunek.

Przeznaczenie

Hydronea Plus do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów.

Sposób użycia

Zawartość saszetki A oraz B rozpuścić w 200 ml ciepłej wody. Podawać schłodzone. Sporządzonego roztworu nie należy dosładzać.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest występowanie krwi w stolcu, słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit. Produkt zawiera źródło fenyloalaniny i nie jest wskazane jego stosowanie przez osoby cierpiące na fenyloketonurię. Produkt nie należy stosować pozajelitowo.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Chronić przed wilgocią. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może byc stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produkt powinien być podawany pod nadzorem lekarza w przypadku wystąpienia nudności i/lub wymiotów.
Produkt zawiera sód. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi i/lub cierpiące na schorzenia sercowo-naczyniowe powinny zachować ostrożność. W przypadku odwodnienia w utrzymującego się przez dłuższy czas lub regularnie powtarzającego się częstego oddawania wodnistych stolców lub częstego oddawania wodnistych stolców przebiegającego z gorączką należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h