Nicorette, plaster transdermalny, 10 mg, 7 szt
57.05 zł

Nicorette, plaster transdermalny, 10 mg, 7 szt

Nicorette, plaster transdermalny, 10 mg, 7 szt
Ostatnia cena produktu
57.05 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Dawkowanie

Plaster aplikuje się rano, a przed snem należy go odlepić – dostarczenie nikotyny w nocy mogłoby spowodować bezsenność. Kuracja plastrami trwa zwykle 3 miesiące. Zazwyczaj na początku używane są plastry z wyższą zawartością nikotyny i stopniowo zmniejsza się jej stężenie, co z czasem pozwala zupełnie zaprzestać palenia.

Wskazania

NICORETTE Patch (plaster) należy do grupy leków nikotynowej terapii zastępczej i jest przeznaczony dla osób, które palą regularnie w ciągu dnia. Plastry dostarczają kontrolowaną dawkę nikotyny rozłożoną równomiernie na całą aktywną część dnia, a więc na okres 16 godzin.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicorette (system transdermalny) - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

system transdermalny

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zwalczanie nałogu palenia

Wskazania:

Preparat jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez złagodzenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie na nie uszkodzoną i nieowłosioną powierzchnię skóry na ramieniu, tułowiu lub biodrze. W celu zmniejszenia ryzyka miejscowego podrażnienia skóry, należy każdorazowo zmieniać miejsce przyklejenia plastra. Plaster należy przykleić rano, po przebudzeniu a zdjąć przed pójściem spać. Stosowanie plastra w ciągu dnia nie powoduje zaburzeń snu obserwowanych podczas stosowania nikotyny podczas snu. U osób o dużym stopniu uzależnienia zaleca się rozpocząć leczenie od Kroku 1, tj. plastra 25 mg/16h stosowanego raz na dobę przez 8 tygodni. Następnie należy rozpocząć stopniowe odstawianie plastrów. Należy stosować raz na dobę plaster 15mg/16h przez 2 tygodnie a następnie 10mg/16h raz na dobę przez kolejne 2 tygodnie. U osób o małym stopniu uzależnienia zaleca się rozpocząć leczenie od Kroku 2, tj. plastra 15 mg/h stosowanego raz na dobę przez 8 tygodni a następnie kontynuować leczenie za pomocą plastra 10mg/16h stosowanego przez kolejne 4 tygodnie.  Czas leczenia należy dobierać indywidualnie, nie powinien on przekraczać 6 miesięcy. Jednak niektórzy byli palacze mogą wymagać dłuższego okresu leczenia, aby nie wrócić do nałogu. Można stosować same plastry lub w skojarzeniu z gumami zawierającymi nikotynę lub inhalatorem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: świąd. Często: zawroty głowy, ból głowy, uczucie dyskomfortu żołądkowo-jelitowego, nudności, wymioty, rumień. Niezbyt często: kołatanie serca. Bardzo rzadko: przejściowe migotanie przedsionków. Plastry Nicorette stosowane zgodnie z zaleceniami nie wpływają na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nikotynę, dławicę piersiową, arytmię serca, ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, skurcze naczyń, nadciśnienie, zaburzenia funkcjonowania wątroby, zaburzenia czynności nerek, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, cukrzycę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy. Gdy przyjmujesz inne leki. W następstwie zaprzestania palenia papierosów może być wymagana zmiana dawkowania niektórych przyjmowanych leków. W przypadku stosowania leków takich jak imipramina, klomipramina, fluwoksamina, klozapina, olanzapina, teofilina, takryna, ropinirol, flekainid, pentazocyna należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem plastrów Nicorette. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Kobiety w ciąży powinny stosować plastry Nicorette tylko po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę. Kobiety karmiące piersią powinny stosować plastry Nicorette tylko po konsultacji z lekarzem.