Nicorette Microtab, tabletki podjezykowe, 2 mg, 105 szt
66.88 zł

Nicorette Microtab, tabletki podjezykowe, 2 mg, 105 szt

Nicorette Microtab, tabletki podjezykowe, 2 mg, 105 szt
Ostatnia cena produktu
66.88 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt łagodzący objawy odstawienne nikotyny u osób uzależnionych od nikotyny, działający pomocniczo w zerwaniu z nałogiem palenia

Dawkowanie

Ponieważ tabletki podjęzykowe NICORETTE  Microtab są małe i nie rzucają się w oczy, docenią je przede wszystkim ci, którzy preferują dyskretny sposób korzystania z nikotynowej terapii zastępczej. Odpowiednia dzienna dawka to 8-12 tabletek. Czas trwania kuracji jest określany indywidualnie, najczęściej jednak trwa co najmniej 2-3 miesiące.

Działanie

Rozpuszczalne tabletki podjęzykowe pomagają pokonać nieprzyjemne objawy abstynencji wywołane odstawieniem palenia papierosów. W przeciwieństwie do papierosów nie zawierają substancji rakotwórczych znajdujących się w dymie papierosowym.

Wskazania

NICORETTE Microtab należy do grupy preparatów nikotynowej terapii zastępczej. Produkt stosuje się w celu osłabienia objawów abstynencji, które dokuczają osobom odzwyczajającym się od palenia.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicorette Microtab - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

tabletki podjęzykowe

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

zwalczanie nałogu palenia

Wskazania:

Leczenie uzależnienia od tytoniu u palaczy zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Dawkowanie:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: preparat należy umieścić pod językiem, gdzie będzie się powoli rozpuszczać (przez około 30 minut). Nie należy żuć ani połykać tabletek. Należy indywidualnie dostosować dawkę początkową preparatu do stopnia uzależnienia od nikotyny: osoby słabo uzależnione - tabletki 2 mg; osoby bardzo uzależnione (powyżej 20 papierosów na dobę) lub osoby, które nie zaprzestały palenia tytoniu po zastosowaniu tabletek podjęzykowych w dawce 2 mg powinny rozpocząć leczenie od 4 mg. Początkowo należy stosować 1 tabletkę co 1-2 godziny. Zwykle stosuje się 8-12 tabletek na dobę. Dobowa dawka preparatu nie może przekroczyć 30 tabletek. Czas trwania leczenia ustala się indywidualnie, zwykle wynosi 2-3 miesiące. Po tym czasie tabletki należy stopniowo odstawiać. Leczenie należy przerwać wtedy, kiedy dawka preparatu zostanie zmniejszona do 1 lub 2 tabletek na dobę. Nie należy stosować preparatu dłużej niż 6 miesięcy, jednak niektórzy ekspalacze tytoniu mogą wymagać dłuższego okresu leczenia. Nie stosować poniżej 18 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty i ból głowy, czkawka, nudności, zgaga, podrażnienie jamy ustnej i gardła, uczucie suchości i gorąca w jamie ustnej, zapalenie śluzówki nosa, kaszel, kołatanie serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorujesz na: dławicę piersiową, arytmię serca, ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, skurcze naczyń, nadciśnienie, zaburzenia funkcjonowania wątroby, zaburzenia czynności nerek, wrzody żołądka i dwunastnicy, cukrzycę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadberczy Gdy przyjmujesz: teofilinę, takrynę, klozapinę, imipraminę, olanzapinę, klomipraminę, fluwoskaminę. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.