Maxivision Total, kapsułki, 30 szt + 10 kapsulek gratis
32.44 zł

Maxivision Total, kapsułki, 30 szt + 10 kapsulek gratis

Maxivision Total, kapsułki, 30 szt + 10 kapsulek gratis
Ostatnia cena produktu
32.44 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Zawarte w preparacie Maxivision Total składniki korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcje widzenia. Poprawiają jakość i ostrość widzenia i łagodzą objawy zmęczenia oczu.

Składniki

na 1 kapsułkę: ekstrakt luteiny z Calendula officinalis 20% - 100 mg (co odpowiada 20 mg wolnej luteiny), zeaksantyna - 1mg, olej rybi zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 - 500mg, w tym: kwas dokozaheksaenowy (DHA) - 250 mg i kwas eikozapentaenowy (EPA) -34,6 mg, cynk - 15 mg, selen - 50 mcg, witamina E - 10mg, witamina C- 30mg, żelatyna wieprzowa (otoczka kapsułki), glicerol - nośnik, olej sojowy - nośnik, dwutlenek tytanu (E171) - barwnik, tartrazyna (E102) - barwnik, karmina (E120) - barwnik.

Preparat zawiera składniki pochodzące z ryb.

Substancja aktywna 1 kapsułka
Ekstrakt luteiny z Calendula officinalis 20%, w tym: 100 mg
- luteina 20 mg
Zeaksantyna 1 mg
Olej rybi zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, w tym: 500 mg
- DHA 250 mg
- EPA 34,6 mg
Witamina C 30 mg
Witamina E 10 mg
Cynk 15 mg
Selen 50 mcg

Właściwości składników

Zawarte w preparacie składniki korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcje widzenia oraz jakość i ostrość widzenia, łagodzą objawy zmęczenia oczu. Zawarta w preparacie MaxiVision Total wysokogatunkowa luteina jest karotenoidem, który wykazuje szczególne powinowactwo do gałki ocznej, gromadzi się w dwóch obszarach oka: w plamce żółtej, stanowiącej najwrażliwszą część siatkówki, oraz w soczewce. Luteina stanowi naturalnu filtr ochronny siatkówki przed szkodliwym dla struktur oka promieniowaniem UVA i UVB generowanym między innymi przez światło słoneczne. Luteina i zeaksantyna odgrywają kluczową rolę w ochronie antyoksydacyjnej oka (wychwytują i neutralizują wolne rodniki, które odpowiadają m.in. za uszkodzenie komórek w naszych oczach). Wzbogacenie codziennej diety o luteinę i zeaksantynę może korzystnie wpłynąć na fizjologiczną gęstość optyczną barwnika plamki żółtej oraz na ostrość i jakość widzenia.

Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA, EPA) obecne w MaxiVision Total pochodzą z wysokogatunkowego oleju rybiego i są niezbędne dla fizjologicznego funkcjonowania narządu wzroku. Stanowią element budulcowy błon komórkowych fotoreceptorów i innych komórek siatkówki oka, korzystnie wpływają na czułość fotoreceptorów siatkówki oka na bodźce świetlne, stanowią składnik odżywczy siatkówki oka, ograniczają stres antyoksydacyjny i korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcjonowanie narządu wzroku. Ponieważ nasza codzienna dieta jest uboga w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA, EPA), a nasz organizm nie potrafi ich sam stworzyć, dlatego tak ważne jest ich dostarczanie w postaci specjalnie do tego celu dedykowanych suplementów diety, takich jak MaxiVision Total.

Witaminy antyoksydacyjne (C i E) są niezbędnym elementem obrony organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Witamina E chroni nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA, EPA) przed utlenianiem.

Składniki mineralne: selen i cynk wchodzą w skład ważnych enzymów antyoksydacyjnych, które neutralizują wolne rodniki i tym samym korzystnie wpływają na ochronę struktur komórkowych siatkówki oka.

Systematyczna dbałość o sprawne funkcjonowanie narządu wzroku i jakość widzenia. Wzbogacanie codziennej diety o składniki MaxiVision Total, które korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcjonowanie najwrażliwszych struktur oka w tym siatkówki oka.

W szczególności polecany dla osób:

 • znajdujących się w grupie ryzyka wystąpienia m.in. jaskry, zaćmy, AMD,
 • pochodzących z rodziny, w której występowały problemy ze wzrokiem,
 • znajdujących się w grupie zawodowej, która przez charakter pracy lub środowisko, w jakim przebywa, jest narażona na ich niekorzystny wpływ na zdrowie oczu,
 • nałogowo palących tytoń,
 • cierpiących na cukrzycę,
 • uzupełniająco i wspomagająco dla osób z zaćmą starczą
 • uzupełniająco i wspomagająco dla osób z jaskrą,
 • uzupełniająco i wspomagająco dla osób z zwyrodnieniem plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD).

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie, 1 kapsułka na dzień, o dowolnej porze dnia. Zaleca się przyjmowanie preparatu w trakcie posiłku.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

ASA
Oświęcimska 11
48-100 Głubczyce

Maxivision Total - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina E (tokoferol) selen cynk witamina C (kwas askorbinowy) kwasy Omega-3 zeaksantyna ekstrakt luteiny

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku

Wskazania:

Systematyczna dbałość o sprawne funkcjonowanie narządu wzroku i jakość widzenia. W szczególności polecany dla osób znajdujących się w grupie ryzyka wystąpienia m.in. jaskry, zaćmy, pochodzących z rodziny, w której występowały problemy ze wzrokiem oraz osobom pracującym w złych warunkach oświetleniowych. Uzupełnienie i wspomaganie leczenia dla osób z zaćmą starczą, jaskrą oraz dla osób z zwyrodnieniem plamki żółtej związanej z wiekiem.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie, najlepiej podczas posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.