Fix dziurawiec, (Herbapol Pruszków), 2 g, 25 sztuk
4.19 zł

Fix dziurawiec, (Herbapol Pruszków), 2 g, 25 sztuk

Fix dziurawiec, (Herbapol Pruszków), 2 g, 25 sztuk
Ostatnia cena produktu
4.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ziołowa Apteczka - ziele dziurawca w torebkach

Skład

1 torebka (2g Ziela dziurawca) zawiera nie mniej niż 1,8 procent flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd.

Dawkowanie

  • Wewnętrznie: 1 torebkę (2 g Ziela dziurawca) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 30 min. Pić po 1/2 szklanki naparu 3-4 razy na dobę, godzinę przed posiłkiem - jako środek żółciopędny i pobudzający wydzielanie soku żołądkowego lub po posiłku - jako środek rozkurczający.
  • Zewnętrznie: napar przygotowany w ten sam sposób można stosować kilka razy na dobę do płukania jamy ustnej i gardła lub do okładów trudno gojących się ran, odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń żylakowych.

Wskazania

  • Wewnętrznie: tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych.
  • Zewnętrznie: do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka)

Przeciwwskazania

Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych. Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenia wątroby. Nie stosować po przeszczepach narządów. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia, u dzieci starszych po konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Przyjmowanie naparów z ziela dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne i promieniowanie UV, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawami są: wysypka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Objawy mogą pojawić się w ciągu 24 godzin od ekspozycji na światło. Przyjmowanie dawek powyżej 6 mg może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV w czasie stosowania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Dziurawiec zwyczajny - Hypericum perforatum - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele dziurawca (Hyperici herba) kwiat dziurawca (Hyperici flos) olejek dziurawcowy (Hyperici oleum)

Działanie lecznicze:

poprawia nastrój uspokajające przeciwbakteryjne lekko moczopędnie ściągające przywraca prawidłową perystaltykę jelit rozkurcza mięśnie gładkie

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum Encyklopedia ziół - Dziurawiec zwyczajny / Hypericum perforatum

Zastosowanie lecznicze:

Dziurawiec zwyczajny zawiera wiele substancji czynnych o różnych właściwościach farmakologicznych, dzięki czemu surowiec znajduje różne zastosowania w terapii, zależnie od postaci używanego leku. Wewnętrznie: Rozkurczające działanie dziurawca na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i naczynia krwionośne oraz w małym stopniu na drogi moczowe wykorzystywane jest w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego i wątroby (zaburzenia trawienia, nieżyt żołądka i jelit, niedokwaśność, kamica żółciowa, skurcze jelit, wzdęcia); zastojach krążenia obwodowego, szczególnie w przepuszczalności i łamliwości naczyń włosowatych; w osłabieniu czynności nerek, pomocniczo w kamicy nerkowej. Hiperycyna zawarta w dziurawcu działa uspokajająco i przeciwdepresyjne. Korzystny wpływ dziurawca na samopoczucie wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń nastroju typu depresyjnego, zmian nastroju związanych z przekwitaniem, niepokoju nerwowego, stanów lękowych, bezsenność a także w stanach wyczerpania nerwowego. Zewnętrznie: Ułatwia gojenie ran, oparzeń, owrzodzeń, odmrożeń (zawarte w dziurawcu zwyczajnym garbniki działają ściągająco i antyseptycznie na błony śluzowe i uszkodzone miejsca skóry). Pomocniczo stosowany w stanach zapalnych jamy ustnej, dziąseł i gardła.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na dziurawiec, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby, gorączkę. Gdy przyjmujesz inne leki. Bardzo ważną cechą dziurawca, ze względu na bezpieczeństwo stosowania, jest możliwość interakcji z innymi lekami. Wyciąg z dziurawca może zmniejszać skuteczność niektórych leków, obniżając ich stężenie terapeutyczne w osoczu. Dotyczy to indynaviru używanego w leczeniu zakażeń wirusem HIV, warfaryny, cyklosporyn, doustnych leków antykoncepcyjnych, dekstrometorfanu, teofiliny, amitriptyliny, a także digoksyny. W przypadku stosowania leków przeciwdepresyjnych przed rozpoczęciem przyjmowania dziurawca należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersi. Dziurawca nie powinny stosować kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

W nadmiernych ilościach może spowodować uczulenie na słońce.

Ostrzeżenia:

Nie należy podawać dzieciom poniżej 7 roku życia. Uwaga! Podczas stosowania preparatów zawierających hiperycynę należy unikać przebywania na słońcu, korzystania z solarium. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.