Fix dziurawiec, (Herbapol Pruszków), 2 g, 25 sztuk
4.19 zł

Fix dziurawiec, (Herbapol Pruszków), 2 g, 25 sztuk

Fix dziurawiec, (Herbapol Pruszków), 2 g, 25 sztuk
Ostatnia cena produktu
4.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ziołowa Apteczka - ziele dziurawca w torebkach

Skład

1 torebka (2g Ziela dziurawca) zawiera nie mniej niż 1,8 procent flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd.

Dawkowanie

  • Wewnętrznie: 1 torebkę (2 g Ziela dziurawca) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 30 min. Pić po 1/2 szklanki naparu 3-4 razy na dobę, godzinę przed posiłkiem - jako środek żółciopędny i pobudzający wydzielanie soku żołądkowego lub po posiłku - jako środek rozkurczający.
  • Zewnętrznie: napar przygotowany w ten sam sposób można stosować kilka razy na dobę do płukania jamy ustnej i gardła lub do okładów trudno gojących się ran, odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń żylakowych.

Wskazania

  • Wewnętrznie: tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych.
  • Zewnętrznie: do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka)

Przeciwwskazania

Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych. Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenia wątroby. Nie stosować po przeszczepach narządów. Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia, u dzieci starszych po konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Przyjmowanie naparów z ziela dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne i promieniowanie UV, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawami są: wysypka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Objawy mogą pojawić się w ciągu 24 godzin od ekspozycji na światło. Przyjmowanie dawek powyżej 6 mg może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV w czasie stosowania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus