Doppelherz Energovital Tonik K, Mama, Tata, 1000 ml
44.49 zł

Doppelherz Energovital Tonik K, Mama, Tata, 1000 ml

Doppelherz Energovital Tonik K, Mama, Tata, 1000 ml
Ostatnia cena produktu
44.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Energovital Tonik K - płyn doustny. Wybór wersji dla mamy lub taty odbywa się losowo.

Skład

20 ml płynu (pojedyncza dawka) zawiera substancje czynne: wyciąg płynny z owoców głogu; DER 1:1; ekstrahent: 50% w/w etanol 400 mg, wyciąg płynny z owoców głogu; DER 1:2; ekstrahent: 60% v/v etanol 220 mg, wyciąg płynny z liści melisy; DER 1:1; ekstrahent: 30% w/w etanol 100 mg, wyciąg płynny z liści rozmarynu; DER 1:1; ekstrahent: 19% v/v etanol 100 mg, wyciąg płynny z korzenia waleriany; DER 1:1; ekstrahent: 40% w/w etanol 100 mg oraz substancje pomocnicze: miód, cukier inwertowany, glicerol, karmel, wino słodkie.

Zawiera 17% alkoholu.

Dawkowanie

Dorośli: stosować doustnie po 20 ml 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią - należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układ krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego. Tradycyjny ziołowy produkt leczniczy do stosowania wyłącznie w podanych wskazaniach.

Przeciwwskazania

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci.

Działania niepożądane

Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy przyjmować leku przed prowadzeniem pojazdów.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć

Doppelherz Energovital Tonik K - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z korzenia waleriany wyciąg płynny z liści rozmarynu wyciąg płynny z liścia melisy wyciąg płynny z owoców głogu

Postać:

płyn

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodnie uspokajająco korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy

Wskazania:

Jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach napięcia nerwowego. (Preparat zawiera większe dawki substancji czynnych niż w preparacie Doppelherz Energovital Tonik).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli stosować 20 ml, 3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy łagodnie objawy ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolka jelitowa). Reakcje nadwrażliwości.   Z uwagi na zawartość alkoholu preparat może negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie zaleca się przyjmowania preparatu przed prowadzeniem pojazdu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, chorobę alkoholową, padaczkę, uszkodzenia mózgu, dziedziczną nietolerancję fruktozy lub zaburzenia wchłaniania glukozo-galaktozy.   Gdy stosujesz leki o działaniu uspokajającym. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z innymi preparatami o działaniu uspokajającym.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią z uwagi na brak odpowiednich badań w tym zakresie.