Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Sensodyne, Proszkliwo, pasta wzmacniająca szkliwo, 75 ml

Sensodyne, Proszkliwo, pasta wzmacniająca szkliwo, 75 ml

Opis

Sensodyne, Proszkliwo

Pasta z fluorkiem wzmacniająca szkliwo.

Pojemność 75 ml.

Skład według INCI

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Glycerin, Potassium Nitrate, PEG-6, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Xanthan Gum, Sodium Saccharin, Sodium Fluoride, Titanium Dioxide, Sodium Hydroxide, Limonene, Anise Alcohol.

Zawiera fluorek sodu (1450 ppm fluorku), azotan potasu 5%.

Właściwości

Pomaga chronić zęby przed rosnącym problemem erozji wywołanej działaniem kwasów.
Lekarze dentyści ostrzegają przed problemem erozji zębów wywołanej działaniem kwasów. Problem ten może dotyczyć również zdrowych zębów. Kwasy zawarte w codziennie spożywanych potrawach: owocach, sokach, winie, wypłukują minerały z zębów powodując zmiękczenie szkliwa, które staje się bardziej podatne na ścieranie. W wyniku osłabienia szkliwa, gdy warstwa szkliwa staje się coraz cieńsza, żeby tracą naturalna biel, stają się słabsze i bardziej wrażliwe. Wrażliwość zębów na zimno i ciepło może być wczesną oznaką ubytku szkliwa powstałego w wyniku działania kwasów.

Sensodyne ProSzkliwo została opracowana specjalnie dla osób z wrażliwymi zębami, aby chronić zęby przed działaniem kwasów. Dodatkowo, dzięki zawartości fluorku Sensodyne ProSzkliwo oferuje korzyści pasty do codziennego stosowania.

Używaj Sensodyne ProSzkliwo do codziennego szczotkowania:
- Pomaga chronić zęby przed działaniem kwasów.
- Pomaga wzmacniać szkliwo.
- Zawiera fluorek chroniący zęby przed próchnicą.
- Formuła opracowana specjalnie dla osób z wrażliwymi zębami.
- Miętowy smak zapewnia uczucie świeżości i czystości.

Stosowanie

U dzieci poniżej sześciu lat stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia.

Uwagi

  • Przy przyjmowaniu fluoru z innych źródeł należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat, chyba że na wyraźne polecenie lekarza dentysty.
  • Wrażliwość zębów może być objawem poważniejszego problemu, wymagającego interwencji lekarza dentysty.
  • Akceptacja Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus