Sylimarynal Forte, 215 mg, kapsułki twarde, 20 szt
12.49 zł

Sylimarynal Forte, 215 mg, kapsułki twarde, 20 szt

Sylimarynal Forte, 215 mg, kapsułki twarde, 20 szt
Ostatnia cena produktu
12.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Tradycyjny, ziołowy lek, zawierający ostropest plamisty, wspomagający pracę wątroby.

Skład

1 kapsułka zawiera 215 mg suchego wyciągu z owocu ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum) (22-24:1) co odpowiadan 150 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę
Substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna (E460), kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna (E551), żelatyna wołowa, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zalecił innego dawkowania, dorośli i młodzież powyżej 12 lat : 2 razy dziennie po 1 kapsułce.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek wspomagający po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby spowodowanych działaniem alkoholu, leków, substancji toksycznych (np. środków ochrony roślin) w celu łagodzenia objawów takich, jak: wzdęcia, odbijanie, uczucie pełności w nadbrzuszu.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na jego składniki lub nadwrażliwością na rośliny z rodziny Compositae / Asteraceae, np. rumianek, arnika. Nie stosować u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane

Sylimarynal Forte, podobnie jak inne leki, może powodować działania niepożądane - przy stosowaniu dużych dawek leku może wystąpić słabe działanie przeczyszczające.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w opakowanieu szczelnie zamkniętym, w temperaturze do 25 C.Chronić od wilgoci. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sylimarynal Forte - Silybi mariani fructus extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy ekstrakt z owoców ostropestu plamistego

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin). W celu łagodzenia objawów takich, jak: wzdęcia, odbijanie, uczucie pełności w nadbrzuszu. Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby i przewlekłych stanach zapalnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułka 2 razy dziennie.   Lek wymaga systematycznego stosowania.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.