Sylimarynal, 149 mg, kapsułki twarde, 30 szt
9.69 zł

Sylimarynal, 149 mg, kapsułki twarde, 30 szt

Sylimarynal, 149 mg, kapsułki twarde, 30 szt
Ostatnia cena produktu
9.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Tradycyjny, naturalny lek wspomagający pracę watroby.

Skład

1 kapsułka zawiera 149 mg suchego wyciągu z owoców ostropestu plamistego (22-24:1) co odpowiada 100 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: aceton 95+/- 2%.
Substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, krzemu dwutlenek koloidalny.
W skład kapsułki żelatynowej pustej wchodzą: żelatyna wołowa, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek żółty.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 1 kapsułce.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek wspomagający po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby spowodowanych działaniem alkoholu., leków, substancji toksycznych (np. środków ochrony roślin). W celu łagodzenia objawów takich jak wzdęcia, odbijanie, uczucie pełności w nadbrzuszu.

Przeciwwskazania

Leku  nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na jego składniki lub na rośłiny z rodziny Złożonych np. rumianek, arnika.
Produkt nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak badań klinicznych dotyczących stosowania sylimaryny w tej grupie wiekowej.

Działania niepożądane

Przy stosowaniu dużych dawek leku może wystąpić słabe działanie przeczyszczające.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sylimarynal - Silybi mariani fructus extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

suchy ekstrakt z owoców ostropestu plamistego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

ochronnie na wątrobę

Wskazania:

Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin). W celu łagodzenia objawów takich, jak: wzdęcia, odbijanie, uczucie pełności w nadbrzuszu. Wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby i przewlekłych stanach zapalnych.  

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułka 3 razy dziennie. Lek wymaga systematycznego stosowania.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.