Pregnamed witamina D, kapsułki, 30 szt
21.89 zł

Pregnamed witamina D, kapsułki, 30 szt

Pregnamed witamina D, kapsułki, 30 szt
Ostatnia cena produktu
21.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zapewnienia prawidłową podaż witaminy D niezbędnej dla kobiety w ciąży i karmiącej oraz rozwijającego się płodu.

Skład

Witamina D (cholekalcyferol), olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), żelatyna, substancja utrzymująca wilgotność: glicerol, substancja przeciwutleniająca: D-alfa-tokoferol.
1 kapsułka zawiera 20 µg witaminy D3.
 

Wartość odżywcza 100 g 1 kapsułka
Wartość energetyczna 11090,8 kJ (2649 kcal) 7,74 kJ (1,85 kcal)
Białko 85 g 0,07 g
Węglowodany 0 g 0 g
Tłuszcz 206,3 g 0,15 g
Olej MCT 53,13 g 0,15 g
Witamina D3 35,69 g 800 j.m. (20 µg)

Właściwości

Konieczność prawidłowej podaży witaminy D3 została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego tworzenia się tkanki kostnej. Wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu z diety w zależności od potrzeb organizmu. Niedobory witaminy D przyczyniają się do rozwoju krzywicy i osteoporozy, mogą również zwiększać ryzyko rozwoju wielu innych schorzeń (autoimmunologicznych, sercowo - naczyniowych czy zespołu metabolicznego).
Bardzo ważne jest zapewnienie prawidłowych zasobów witaminy D przed planowana ciążą, w okresie ciąży i karmienia piersią. Optymalnym postępowaniem byłoby indywidualne dobieranie dawki witaminy D, tak aby utrzymać poziom OHD > 30ng/ml surowicy krwi. Istotnym źródłem witaminy D jest regularna ekspozycja na słońce. Jednakże powszechnie stosowane kremy z filtrami przeciwsłonecznymi mogą redukować wydajność syntezy skórnej nawet o 90%. Natomiast od października do marca synteza skórna praktycznie nie zachodzi. Dlatego też poziom OHD w surowicy kobiet w ciąży i karmiących piersią może być niewystarczający.
Zgodnie z polskimi zaleceniami  Zespołu Ekspertów, dotyczącymi profilaktyki niedoborów witaminy D, kobiet w ciąży (od 2 trymestru ciąży) i karmiące piersią wymagaja dodatkowej podaży witaminy D w dawce 800-1.000 j.m. dziennie (o ile nie jest zapewniona odpowiednia podaż w diecie i/lub synteza skórna).

Sposób użycia

Kobiety w ciąży i karmiące piersią: 1 kapsułka dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania. Kapsułkę należy połknąć i popić wodą.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h