Produkt w kategoriach

Gripex HotActiv Forte, proszek do sporządzenia roztworu, 8 saszetek

Gripex HotActiv Forte, proszek do sporządzenia roztworu, 8 saszetek

12.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Gripex HotActive FORTE to lek przeciw objawom przeziębienia i grypy.

Skład

1 saszetka zawiera:
substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Zawartość należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Działanie

Gripex HotActiv Forte to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrażniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku:

  • jeśli wcześniej występowały objawy uczulenie an którykolwiek składnik leku,
  • jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy,
  • w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków
  • w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,
  • w czasie przyjmowania zydowudyny,

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Gripex  HotActive Forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należą do nich:

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka)
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami)
  • zaburzeniami żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej
  • zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia(przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry
  • zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych
  • zaburzenia układu nerwowego: niepokój, bezsenność
  • zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi. 

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może zmniejszać zdolność koncentracji i upośledzać czas reakcji. Dlatego w czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gripex HotActiv Forte - Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol witamina C (kwas askorbinowy) chlorowodorek fenylefryny

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

udrażnia nos przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy: gorączki, bólu głowy, gardła, bólów mięśniowych i kostno-stawowych oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Zawartość saszetki rozpuścić w szklance gorącej wody. Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie należy pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej), podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość powłok, zaburzenia oddychania, napady astmy, zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, niepokój, bezsenność, omamy, lęk, nerwowość. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, ciężkie zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby, fenyloketonurię, jaskra, nadczynność tarczycy. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, fenylefrynę, pseudoefedrynę, inhibitory MAO (leki stosowane w depresji), zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwdrgawkowe, leki obniżające ciśnienie tętnicze, indometacynę, preparaty będące antagonistami receptorów beta ( grupa leków stosowana w chorobach serca i nadciśnieniu tętniczym). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus