Convafort, 15,7 mg, tabletki drażowane, 30 szt
5.99 zł

Convafort, 15,7 mg, tabletki drażowane, 30 szt

Convafort, 15,7 mg, tabletki drażowane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
5.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt przeznaczony jest  do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Convafort zawiera glikozydy kardenolidowe konwalii, które wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego (działanie inotropowo dodatnie).

Skład

1 tabletka zawiera:
Substancję czynną: wyciąg z konwalii 15,7 mg.
Substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna, sacharoza, talk, stearynian magnezu, guma arabska, olej rycynowy, skrobia ziemniaczana, celacefat.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle dorosłym i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się od 1 do 2 tabletek drażowanych 3 razy  dziennie, po 15 minut przed posiłkiem.
W leczeniu skojarzonym ze strofantyną preparat można podawać w odstępach 9 godzin przed i 8 godzin po iniekcji strofantyny.

Wskazania

Convafort stosuje się tradycyjnie, wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków, bez objawów zastoju krążenia i w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu w przypadku, gdy występują:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu
  • niedobory potasu
  • nadmiar wapnia w organizmie
  • zaburzenia przewodnictwa serca np: częstoskurcz komorowy, migotanie komór serca.


Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania leku zgodnie z zalecanym dawkowaniem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Convafort - Convalariae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z konwalii

Postać:

drażetki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

przeciwobrzękowe spazmolityczne zmniejsza częstotliwość skurczów serca zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego

Wskazania:

Lek przeznaczony jest dla osób z dolegliwościami świadczącymi o bardzo łagodnej postaci niewydolności krążenia, bez objawów zastoju krążenia. Osłabienie mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki drażowane 3 razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem lub według zaleceń lekarza.   Uwaga! Nie występuje poprawa lub nasilają się dolegliwości związane z niewydolnością krążenia, np.: następuje gromadzenie płynu w organizmie, objawiające się obrzękami nóg, należy wówczas zwrócić się do lekarza, który zadecyduje o dalszej terapii.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedobory potasu, nadmiar wapnia w organizmie, problemy z zaparciami, zaburzenia przewodnictwa serca.   Gdy jednocześnie przyjmujesz inne leki nasercowe.   Jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.