Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Convafort, 15,7 mg, tabletki drażowane, 30 szt

Convafort, 15,7 mg, tabletki drażowane, 30 szt

Opis

Produkt przeznaczony jest  do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Convafort zawiera glikozydy kardenolidowe konwalii, które wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego (działanie inotropowo dodatnie).

Skład

1 tabletka zawiera:
Substancję czynną: wyciąg z konwalii 15,7 mg.
Substancje pomocnicze: Laktoza jednowodna, sacharoza, talk, stearynian magnezu, guma arabska, olej rycynowy, skrobia ziemniaczana, celacefat.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle dorosłym i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się od 1 do 2 tabletek drażowanych 3 razy  dziennie, po 15 minut przed posiłkiem.
W leczeniu skojarzonym ze strofantyną preparat można podawać w odstępach 9 godzin przed i 8 godzin po iniekcji strofantyny.

Wskazania

Convafort stosuje się tradycyjnie, wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków, bez objawów zastoju krążenia i w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu w przypadku, gdy występują:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu
  • niedobory potasu
  • nadmiar wapnia w organizmie
  • zaburzenia przewodnictwa serca np: częstoskurcz komorowy, migotanie komór serca.


Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania leku zgodnie z zalecanym dawkowaniem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Convafort - Convalariae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z konwalii

Postać:

drażetki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

przeciwobrzękowe spazmolityczne zmniejsza częstotliwość skurczów serca zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego

Wskazania:

Lek przeznaczony jest dla osób z dolegliwościami świadczącymi o bardzo łagodnej postaci niewydolności krążenia, bez objawów zastoju krążenia. Osłabienie mięśnia sercowego u osób w wieku starszym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki drażowane 3 razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem lub według zaleceń lekarza.   Uwaga! Nie występuje poprawa lub nasilają się dolegliwości związane z niewydolnością krążenia, np.: następuje gromadzenie płynu w organizmie, objawiające się obrzękami nóg, należy wówczas zwrócić się do lekarza, który zadecyduje o dalszej terapii.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedobory potasu, nadmiar wapnia w organizmie, problemy z zaparciami, zaburzenia przewodnictwa serca.   Gdy jednocześnie przyjmujesz inne leki nasercowe.   Jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus