Arthron Flex, kaps., 30 szt
27.28 zł

Arthron Flex, kaps., 30 szt

Arthron Flex, kaps., 30 szt
Ostatnia cena produktu
27.28 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Składniki

Siarczan glukozaminy, kapsułka żelatynowa, stearynian magnezu, amorficzny dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca).
1 kapsułka zawiera 500 mg siarczanu glukozaminy.

Właściwości składników

Substancją czynną suplementu diety Arthron Flex jest glukozamina, która jako aminocukier naturalnie występujący w ludzkim organizmie wchodzi w skład substancji podstawowej chrząstki - proteoglikanów. W warunkach fizjologicznych glukozamina jest syntetyzowana z glukozy. W stanach zwyrodnieniowych stawów dochodzi do zaburzenia tego procesu. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na elementy budulcowe chrząstki. Dostarczanie z zewnątrz glukozaminy uzupełnia niedobór tej substancji, w sposób naturalny pobudzając organizm do wytwarzania mazi stawowej i utrzymania jej na właściwym poziomie. Proces ten wpływa na prawidłową pracę powierzchni stawowych.

Glukozamina:

  • Naturalnie występuje w ludzkim organizmie
  • Pobudza regenerację mazi stawowej
  • Wpływa na metabolizm tkanki chrzęstnej

 

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli 1 kapsułkę dziennie, popijając wodą.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

UNIPHARM
350 5th Ave Merchant Mall
10118 New York, Stany Zjednoczone

Arthron Flex - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek glukozaminy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie :

uzupełnia codzienną dietę w glukozaminę

Wskazania:

Preparat zaleca się jako uzupełnienie codziennej diety pokarmowej w celu zapewnienia prawidłowej budowy i działania części chrzęstno - stawowych szkieletu kostnego. Polecany młodzieży powyżej 15 lat, osobom dorosłym prowadzącym aktywny tryb życia oraz osobom starszym, które z racji wieku są bardziej narażone na pierwotne zwyrodnieniowe zapalenie stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. Należy przyjmować 2-3 kapsułki w ciągu doby w dawkach podzielonych, przed posiłkiem lub w czasie posiłku. Kapsułkę należy popić wodą.   Nie stosować u dzieci poniżej 15 roku życia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.    

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe skórne odczyny uczuleniowe: rumień, stan zapalny skóry, wysypka również z towarzyszącym jej świądem lub obrzękiem. Łagodne przemijające: objawy żołądkowo - jelitowe, mdłości, również wymioty oraz zawroty głowy.